Wpis z mikrobloga

Jechałem dziś Bielsko-Biała -> Toruń.
Podoba mi się ta nowa obrońca #lodz, co prawda google maps nie ogarnia, ale znaki są spoko... Jak zwykle stałem w Łodzi to teraz dojechałem 50 minut szybciej.

Co mi się nie podobało jadąc autostradą...
Brak kultury jazdy - jadę spokojnie bezpieczne +10 km/h, wyprzedzam tiry, które jadą lewym pasem, totalnie nie mam jak zjechać na prawy pas, a ktoś za mną produkuje się migając światłami i kierunkowskazem w lewo. Nie mam nic przeciwko, aby jechał i 170, droga jest spoko, ale takie zachowanie - jest bardzo irytujące.

Ale co wkurza jeszcze bardziej? To, że zamiast rozpędzić się na prawym pasie, wjechać na lewy i wyprzedzić, mnóstwo osób najpierw wjeżdża na lewy pas i dopiero dodaje gazu.

Widziałem też 3 osoby ubrane na czarno idące pasem awaryjnym - obok siebie...

Brakuje bardzo logicznego myślenia i wzajemnego szacunku na drodze.

Minie wiele lat, zanim nauczymy się jeździć płynnie i bezpiecznie po autostradach.

#autosrady #kierowcy #polskiedrogi #takaprawda
Poniżej google maps - jak zwariowało na nowej drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_BaqM2S9HmNMETgw2mNm4OQTz5uTYDP6A.jpg
  • 14
@fstab: Napisałeś to tak jakbyś pierwszy raz autostradą jechał, tak jest na każdej autostradzie, Janusze siedzące c na dupie oczywiście wtedy kiedy wyprzedzasz, mrugające, trąbiące, chociaż z roku na rok jest coraz lepiej.
@fstab:
rzadko chyba jeździsz autostradą u nas
Reguła zwykle jest taka
2 pasy:
Lewy - #!$%@? +160 albo co chwila ktoś ci siedzi na ogonie
Prawy - tiry jadą 90

3 pasy
Lewy - #!$%@? +160 albo co chwila ktoś ci siedzi na ogonie
Środkowy - zamulacze i tiry
Prawy - wolny
@fstab: @rdy: Mozna ich wyslac na lekcje pokory do Danii. Tutaj sa dwu pasmowe autostrady i rozdzielaja sie tak:
Lewy - zamulacze
Prawy - Tiry i zamulacze

Generalnie na lewym pasie sie jedzie tyle ile limit lub 10-20 mniej. A prawym to po 90 osbowki jezdza.
A najlepsze jest to ze nie ma opcji zeby ktos Ci zjechal. Mozesz mrugac, trabic, skakac. A nawet jak ktos zjedzie to przed nim
Brak kultury jazdy - jadę spokojnie bezpieczne +10 km/h, wyprzedzam tiry, które jadą lewym pasem, totalnie nie mam jak zjechać na prawy pas, a ktoś za mną produkuje się migając światłami i kierunkowskazem w lewo. Nie mam nic przeciwko, aby jechał i 170, droga jest spoko, ale takie zachowanie - jest bardzo irytujące.


@fstab: i nic dziwnego, że ktoś się denerwuje, że znowu musi zwalniać.
Wiele aut ma tempomat nie dla
@fstab: ok, ale nie zmienia to tego, że jak ktoś jedzie szybciej (a nie jest to nic dziwnego bo jedyne co grozi to mandat na autostradzie) to ten styl jazdy lewym pasem irytuje bo nie ma pożytku z tempomatu i ludzie się denerwują od razu.
Jak już jednak pisałem problemem jest to, że nasze autostrady to wyrób autostradopodobny - bez 3 pasów droga nie powinna mieć prawa być nazwana autostradą..
@Singularity00: więc mam wyhamować do 90 (ze 150), schować się za tira bo ktoś za mną jedzie 170? Zawsze jak kończę wyprzedzać i mam ku temu warunki, wracam na prawy pas.
Ale czasem widzisz, że za 4 sekundy dojedziesz do drugiego tira, więc bez sensu chować się na prawy, bo już wtedy będzie trzeba hamować do jego prędkości. A w tym momencie widzę miganie, czasem trąbienie nawet na mnie... O taki
@fstab: nie, nie. Mówię tylko, że rozumiem tamtych kierowców, że się #!$%@?ą na to, że lewy pas, który na prawilnych autostradach jest po prostu pasem pustym u nas jest traktowany jako pas do normalnej jazdy bo prawy blokują Janusze i tiry wlekąc się prędkością z dróg krajowych...
Polecam ignorować trąbienie czy miganie jeśli nie masz gdzie zjechać oczywiście z wiadomych powodów.
@bedels: Jak dla mnie tak. Sprawdzałem bardzo dużo nawigacji od yanosików po tomtomy itp. Waze wygrywa prostotą, funkcjami jak w yanosiku (powiadomienia o policji, wypadkach itp) i dobrą synchronizacją z kontaktami, wydarzeniami z kalendarza (waze powiadamia Cie o planowanych wydarzeniach, kiedy powiniene wyruszyć itp). Przejechałem na niech pół Polski i nigdy się nie zawiodłem. Na prawdę świetna nawigacja.