Wpis z mikrobloga

Witam.Widzę,że dużą popularnością cieszą się bitwy seriali,czy gier postanowiłem utworzyć jeszcze jedne pojedynki,których mi tu brakuje,a mianowicie filmów.Wybrane do fazy grupowej zostanie 256 tytułów,jednak nie wszystkie grupy są jeszcze utworzone i czekam na wasze pomysły na priv.Głosowanie zakończone jest po 48h a z grup wychodzą dwa filmy. W przypadku identycznej liczby głosów tworzona jest dogrywka.Jako,że czepia się często o wybory w grupach postanowiłem wybrać filmy tematycznie lub reżyserami.Na pierwszy ogień idzie grupa z filmami Nolana. #filmnajlepszywedlugmirkow to główny tag ale na początek dodam jeszcze parę. #film #filmy #ankieta #nolan #kino
JaSzwajcar - Witam.Widzę,że dużą popularnością cieszą się bitwy seriali,czy gier post...

źródło: comment_wBQdMI25JJ94ACbdp2sebww6pm9AgNHX.jpg

Pobierz

Który film jest według ciebie najlepszy?

  • Inception\Incepcja 28.2% (428)
  • Interstellar 31.8% (482)
  • The Prestige\Prestiż 20.6% (313)
  • Memento 8.8% (134)
  • Sprawdzam 10.5% (160)

Oddanych głosów: 1517

  • 22
@JaSzwajcar: @RoHunter: dla mnie memento nad incepcję choćby z tego powodu, że BARDZO PROSTĄ HISTORIĘ poprowadzono w mistrzowskim stylu, cały czas trzyma w napięciu i nie zaskakuje koniec historii, a jej początek.

ale ogólnie mocne tytuły w zestawieniu. Prestiż nie znam, ktoś coś bez spojlerów żeby nakłonić do szybkiego nadrobienia zaległości?
@JaSzwajcar: Możesz jak człowiek wziąć jakąkolwiek inną listę top ileśtam którą robiła sobie każda strona około filmowa w historii jako punkt odniesienia i z tego zbudować drabinkę, ewentualnie uzupełniając o filmy modne na wykopie. I tak wiadomo że w 90% się powtórzy z tym co zrobisz, więc po co się trudzić.

@JaSzwajcar: zdecydowanie Prestiż, bo ma najlepszy "plot twist" jaki widziałem, wciągającą fabułę oraz doskonale napisane i odegrane role- jest wszystko co miało w tej historii być: pasja, intryga i pojedynek psychiki. Nie zapomnijmy o świetnych zdjęciach - chociażby scena z żarówkami lub czerwoną piłeczką.

@JaSzwajcar: Zauważyłem jakąś niezdrową falę obrzydzenia do filmów z ogromnym budżetem. Zarówno Incepcja jak i Interstellar to genialne filmy, z doborowym aktorstwem, scenariuszem i fabułą (nie pisząc o scenografii, efektach specjalnych, dźwięku i muzyce) ale widzę że poszczególni komentatorzy na siłę próbują przekonać że są słabe, a w dodatku gorsze od takiego Memento, w którym ciekawy był tylko pomysł na poprowadzenia historii, a reszta leżała ( ͡° ͜ʖ ͡