Wpis z mikrobloga

@napiera
Z posiadanych zegarków najbardziej lubię "zegarki dla meneli" - Omegi. Z przystępnych marzeń do zrealizowania w przyszłości oczywiście Rolex (tylko i wyłącznie Submariner). Nieosiągalnym marzeniem zawsze pozostanie dla mnie Patek Philippe model 5270 w niebieską tarczą!
@napiera: Oczywiście, że to nie jest ok. Mowa o tym pozwie wystosowanym przez firmę Patek. Ale to normalne, każda firma #!$%@?, gdy inna obniża cenę. Skoro TH widzi w tym zarobek to czemu nie. Mogą sprzedawać więcej, ale za trochę mniejszą kasę. Dobra nasza.
@napiera Owszem Patek jest zegarkiem prostym i zwyczajnym w swym wyglądzie, ale to właśnie w jego prostocie tkwi piękno. Mechanizmy, dbałość o szczegóły ahhh mógłbym się rozpisywać na ten temat godzinami. Nautilus to właśnie przykład zegarka który w ogóle do mnie nie trafia. Nie lubię zegarków które wyglądem przypominają twory Hublota. Dlatego właśnie jestem na etapie gromadzenia środków na Rolexa Submarinera - zegarka z wyglądu prostego aczkolwiek niezawodnego i nigdy nie wychodzącego
@crazyfigo: Tylko wiesz, proces tworzenia Patek jest drozszy bo to juz musi wykonywac szwajcarska wysoka i wykwalifikowana kadra, ktora malo nie zarabia. A w TH pewnie Chinska przedsiebiorczosc doklada swoje trzy grosze. Patek 100% swiss watch a TH tylko Swiss watch:) Jak ja bym byla wpalcicielem Pateka trosze by to mnie wkurzalo. A klient nie dostal by idealnego zegarka:) #mojafloryda #zegarki #watchbones
@napiera
Daytona to zegarek który jest mi zupełnie obojętny z przewagą na "ta tarcza mi nie odpowiada". Co do Submarinera to zbieram na klasykę - stalowa koperta, czarna tarcza i bezel. W grę wchodzi jeszcze Submariner "Hulk" ale tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy miałbym okazję nabyć go w okazyjnej cenie.
@Waddup: Hulk z zielona tarcza? Submariner to klasyka. Z tego co pamietam to cos jeszcze jest Deep Sea ktory prawie identycznie wyglada? Ciezki, gruby, nie tylko mozna nurkowac ale i kogos niezle uszkodzic. :) Rolex ma swoje klasyki i nich je dalej produkuje ale moglby cos fajnego wypuscic, dla mnie wszystko tak samo wyglada. #mojafloryda
Tak "Hulk" to potoczna nazwa wersji z tarczą w kolorze zielonym. Rolex produkuje kilka modeli podobnych wyglądem do Submarinera. Jednym z nich jest DeepSea zaraz obok GMT Mastera. Ja zapatrzyłem się w Submarinera z racji tego, że jest bardzo "prosty" w designie, co dla mnie jest zaletą. No, ale głównym motywatorem do posiadania go jest to, że jest to absolutny klasyk oraz to, że jest pierwszym skojarzeniem kiedy pytamy kogoś o zegarki
@napiera

Yacht Master a Submariner mimo wyraźnych podobieństw to w mojej opinii zupełnie coś innego. Jedyny Yacht Master jaki do mnie przemawia to Yacht Master II Stainless Stell ze zdjęcia które zamieszczam poniżej. Jednak kwota z jaką można się zacząć za nim rozglądać skutecznie mnie odpycha. Co do większości o której mówisz uważam, że tę markę się "albo kocha albo nienawidzi". Ja Rolexy uwielbiam a dla przykładu mój znajomy noszący na codzień
W.....p - @napiera

Yacht Master a Submariner mimo wyraźnych podobieństw to w mojej...

źródło: comment_aAYUzMowizauaIG4hojjjB6DdqGl2aES.jpg

Pobierz
@napiera Czy byłabyś tak miła i zrobiła zdjęcie modelu Sea Dweller w pomieszczeniu bez światła? Chciałbym zobaczyć podświetlenie indeksów. Bo z tego co pamiętam kolor podświetlenia w Sea Dweller jest niebieski w przeciwieństwie do zieleni występującej w Submarinerze.