Wpis z mikrobloga

@avltree Teoretycznie, w praktyce dostęp do niej jest tak utrudniony, że zwykły człowiek niebędący policjantem albo funkcjonariuszem innych służb, żeby mieć się czym bronić, musi udawać sportowca albo myśliwego.
@kw401: Może ci zwykli ludzie zamiast „udawać” sportowców, spróbowaliby się zainteresować uprawianiem sportów strzeleckich. Frajdy co nie miara, a łączy się przyjemne z pożytecznym. A zdobycie sportowego czy kolekcjonerskiego pozwolenia na broń wcale nie jest takie trudne.
@avltree: Może i masz rację, że strzelectwo to fajny sport - swego czasu strzelałem z wiatrówki, wiadomo, że to nie to samo, co prawdziwa broń, ale też fajna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale pozwolenie na broń powinien móc uzyskać każdy, kto nie był karany, jest zdrowy fizycznie i psychicznie, ewentualnie zda państwowy egzamin z obsługi broni i zasad bezpieczeństwa. Bez tłumaczenia się, czy jest ona potrzebna
@kw401: Ja się zgadzam z tym, że przepisy są do wymiany - z tym że wg. mnie sprawą bardziej palącą jest obrona konieczna, nie sama ustawa o broni i amunicji.

Mimo wszystko praworządny, zdrowy psychicznie obywatel polski, nie powinien mieć problemu ze zdobyciem pozwolenia na broń do celów sportowych i/lub kolekcjonerskich, wystarczy chcieć i się zmobilizować.