Wpis z mikrobloga

@BojWhucie:
@zirytowana_plaszczka:
To może ja się wypowiem jako prawak. Moimi autorytetami są Adam Smith, Grocjusz, Margaret Thatcher, Robert Gwiazdowski, Ulpan Domicjusz (#pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i dziesiątki innych, których nie ma sensu wypisywać. Ludzie, których wymieniłeś są gdzieś tam na dużo dalszym planie. Wolę jednak takiego Pudzianowskiego niż Tusków, Kaczyńskich, Szumlewiczów czy innych Szechterów. Wy jakie macie autorytety? Marx, Stalin i Kapitan Szwecja?
@fledgeling: @fledgeling: dla mnie (a przede wszystkim z definicji) klasycznym prawakiem jest osoba konserwatywna światopoglądowo i popierająca kapitalistyczny system gospodarczy. Tutaj trzeba zaznaczyć, że współczesna prawica w dużej mierze (w tym ja) kierując się jedynym z filarów filozofii prawicowej - wolnością ma kilka wspólnych światopoglądowych poglądów z lewicą. Np związki partnerskie itp. Co mnie obchodzi kto się z kim rucha itp? Jego życie niech robi co chce dopóki się nie
@diversion876: tylko, że na wykopie prawica nie jest rozumiana tak jak ją opisujesz.
Na wykopie prawica = socjalizm gospodarczy PIS + wtrącanie się w sprawy obyczajowe innych ludzi.
Taką partię promuje wykopowe prawactwo, zobacz też którzy ludzie promują Dudę przy pomocy "śmiesznych" obrazków (ciekawe czy biorą za to pieniądze, czy to własna inicjatywa).

Zastanawia mnie jakim cudem tego nie zauważyłeś, co tylko potwierdza moje przypuszczenie, że to "damage control", skoro okazalo