Wpis z mikrobloga

#xperia #sony #android

Mirki, posiadam sony xperia Z3 compact i pewien czas temu zaktualizował mi się telefon do androida 6.0
no i niestety przepadła najlepsza funkcja w tym telefonie - tryb stamina
wszedzie na stronach widzę wiadomości z kwietnia, maks z maja odnośnie tego, że wkrótce tryb stamina ma być przywrócony, no ale mamy już prawie koniec lipca, a nic takiego znaleźć nie mogę.

Czy ktoś może pomóc?
ewentualnie jak wrócić do poprzedniej wersji systemu?
(z tym, że telefon mam z orange, z ich tam jakimiś pierdołami które też używam do sprawdzenia konta, czy nawigacji)

nowy system używam już chyba z miesiąc, ale brak staminy jest bardzo denerwujący, wcześniej telefon trzymał 5 dni, teraz max 2 dni....
  • 11
@mar111cin: moja aktualizacja do 6.0.1 normalnie posiada tryb stamina, natomiast wszystkie aplikacje musiałem reinstalować, żadna nie działała, a jak już działała to co chwila "aplikacja została zamknięta" czy jakoś tak
@fockinA: według informacji w telefonie to też mam 6.0.1 i żadnego trybu stamina nie ma :/
i mam też informację że to jest najnowsze co może być i nic zaktualizować więcej nie mogę :/
@ZjemCiHleP: tryb stamina to tryb oszczędzania baterii,
Jednak nazywał się on bezpośrednio "Stamina" i był dostępny jak przesuwało się w dół górny pasek (tam gdzie masz do wyboru szybkie włączanie latarki, wifi, transmisji danych itp )
Po włączeniu tego trybu jak telefon miał wygaszony ekran to jedyne co przychodziło do połączenia i smsy, resztę odbierałeś dopiero jak odblokowałeś ekran. A teraz mi napierdziela dzwonkiem co chwile bo to to przyszło, bo
@mortt: napisałem - Orange
przyszła aktualizacja na telefon to zaktualizowałem, żebym wcześniej gdzieś przeczytał o tym problemie, to w życiu bym tego nie zrobił...
jednak niby to dotyczy wszystkich sony na androidach 6.0 w internecie jest masa artykułów na ten temat :/
@mar111cin: jeśli ktoś udostępnił wersję brandowaną to jasne, że możesz. Powinieneś taką bez problemu znaleźć, bo zazwyczaj są wrzucane żeby ktoś mógł sobie przywrócić branding przed oddaniem na gwarancji. Z tego co kojarzę, to #!$%@?ąc przez flashtoola nic złego nie powinno się stać, nawet jakbyś wrzucił rom od innego modelu to złapiesz tylko bootloopa i flash poprawnego romu wystarcza żeby telefon wstał (sam tak miałem). Instrukcje flashowania są proste, wiec imo