Wpis z mikrobloga

4 661 - 1 = 4 660

Tytuł: Stan Futbolu
Autor: Krzysztof Stanowski
Gatunek: Literatura faktu, sport
★★★★★★★

W wieku 14 lat Krzysztof Stanowski napisał pierwszy artykuł do „Przeglądu Sportowego”. Od tamtej pory przez blisko 20 lat konsekwentnie budował swoją pozycję w dziennikarstwie sportowym. Zobaczył wszystko i poznał wszystkich. Napisał trzy bestsellerowe książki: „Kowal – prawdziwa historia”, „Spalony” oraz „Szamo – wszystko co wiedziałbyś o piłce, gdyby Cię nie oszukiwano”.

Czytam weszlo.com właściwie od powstania portalu i ciężko znaleźć lepsze źródło informacji o polskiej piłce. Bardzo lubię felietony Stanowskiego, ale.. No właśnie. Po Stanie Futbolu spodziewałem się chyba czegoś innego. Nie mniej, książka dobrze oddaje sytuację w piłce, zdradza kilka ciekawych, zakulisowych informacji. Jest to szeroko pojęty zbiór anegdot, a mogło być coś ciekawszego. Szkoda, że Stano poszedł momentami na łatwiznę z cytowaniem poprzednich książek.
Nie spodziewałem się, ale najbardziej spodobały mi się rozdziały o dziennikarstwie. Szczególnie, kiedy mowa była o karierze autora w PS. Ten biograficzny akcent, moim zdaniem, wybijał się ponad resztę książki. Ogółem przyjemna pozycja dla fanów piłki i chcących poznać tajniki pracy dziennikarzy sportowych.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_QntwaSyeG1sXRRpKUrXBPOCCE2fVNM09.jpg