Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka mam pytanie. Robię komputer rodzinie, bo mają problem: wszystkie komputery w domu śmigają po wifi, tylko jeden nie chce. Komputer Asus K52N, router jakiś huawei od plusa. Okazało się, że jak router stoi bezpośrednio obok komputera, to wszystko ok, natomiast gdy przestawię go dalej, to już jest problem. Co ciekawe, komputer widzi sieć, ale nie może się z nią połączyć.
Do tej pory: 10 razy przeinstalowałem na różne sposoby sterowniki od karty sieciowej, zaktualizowałem oprogramowanie routera, wkręcałem i odkręcałem antenkę od routera, bawiłem się zmianą kanałów na routerze. Nic...

Jakieś pomysły?
#pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 13
@daxter90: dodam tylko, że wziąłem komputer dzisiaj do pracy, żeby go do końca ogarnąć i udostępniam internet z telefonu. Pinguję bramę i raz mam ping 20, raz 3500, a raz w ogóle nie łapie...
@Fedain: Ostatnio był na serwisie, gość wymieniał zawiasy. Ale po tym serwisie jeszcze działał. Poza tym, gdyby nie była wpięta, to chyba zupełnie by nie widział sieci bezprzewodowej? Czy źle kombinuję?

Dla sprecyzowania: sieciówka to Atheros AR9285, a na kompie jest windows 7 64-bit
@Vits: lapek bez gwarancji. Sieciówka jak się nie mylę, powinna być na takich dwóch kabelkach na takie zatrzaski wpinana?
@Fedain: on widzi sieć, nawet jak router stoi piętro wyżej (ma 2-3 kreski), ale nie potrafi się z nią połączyć, albo łączy na chwilkę i rozłącza.
@daxter90: wygląda jakby nie pobierał adresu IP. Sprawdź w ustawieniach karty czy na sztywno jakieś nie są ustawione. Potem comandline i wpisujesz ipconfig /all , ipconfig /release , ipconfig /renew.
@Fedain: po ipconfig /release odłączyło mnie od tetherowanego internetu i nie chce znowu połączyć (,) a ipconfig /renew nie chce wejść, bo wyskakuje monit że karta sieciowa odłączona
@daxter90: Dałem ipconfi /all - wyskoczyło to co zwykle. Następnie wpisałem ipconfig /release i wyrzuciło mnie z sieci, po czym nie chciało ponownie połączyć (windows nie może połączyć z siecią bezprzewodową). A że nie byłem podpięty do zadnej sieci bezprzewodowej, to konsola nie chciala mi przyjąc ipconfig /renew...
@Fedain: ok, działało z telefonem w pokoju obok. Ale gdy tylko przeniosłem telefon (router) pomieszczenie dalej, to rozłączyło z siecią, pomimo że ją widzi na 3 kreski zasięgu...