Wpis z mikrobloga

Mózg to jest niezły cwany #!$%@?. Mam świadome sny od bardzo dawna i zauważyłem, że coraz częściej doświadczam czegoś jakby w stylu syndromu filmu "Incepcja". Śnie sobie tam o czymś, wiem, że to sen itd. i w pewnym momencie np. postanawiam się obudzić. Wcześniej działało to tak, że po prostu mijało kilka sekund i się budziłem. Teraz widzę, że coraz częściej mózg oszukuje mnie i "wybudzam się" dalej śniąc. Wiecie, że niby już się obudziłem, a tak naprawdę to jest nadal sen. Co któryś raz orientuję się, że zostałem oszukany i wybudzam się drugi raz. Kurdę trochę się cykam, że jak to się pogłębi to zapadnę w jakąś półroczną drzemkę, bo będę się wybudzał z tych snów setki razy i pomiesza mi się w końcu od tego w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sny #ciekawostki
  • 58
Fake awake. Też często miewałem gdy świadomie śniłem. Budzisz się, ubierasz do pracy, jesz śniadanie, a tu tornado za oknem. Po chwili orientuję się, że jestem w swoim starym mieszkanki i tym razem wybudzam się naprawdę.
Warto robić częste testy rzeczywistości. Słynne. totemy z Incepcji to właśnie taki test. Ja zawsze zatykam nos i sprawdzam czy mogę przez niego oddychać.
@thisismaddnes
@thisismaddnes: pfff, mój sen sprzed pół roku, dalej nie wiem czy się obudziłem:
Nie jestem na początku świadomy że śnie, leże sobie spokojnie w łóżku, chce zasnąć, bo za moimi plecami w roku pokoju, jak to codziennie, zaczyna się lekcja niemieckiego, więc chce jeszcze się zdrzemnąć zanim się zacznie.
Wtedy do pokoju wchodzi inny facet, wiedziałem że będzie tu spał, nie chce tego, chce jak najszybciej zasnąć.
Udaje się, ląduje w
@thisismaddnes: Fałszywe pobudki mogą nieźle namieszać w głowie. Ale takie pojedyncze fałszywe przebudzenie to tam pikuś, po prostu fajne doświadczenie. Gorzej jak wbije Ci combo braker x6 pod rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż fakt, że wystarczy wyrobić nawyk robienia TR po przebudzeniu i problem znika
@thisismaddnes: nic w tym dziwnego. bawilem sie w swiadomy sen do czasu az praktycznie raz w tygodniu snilo mi sie ze sie budze.. otwierasz oczy i nie mozesz ruszyc zadna konczyna. zaczyna cie ogarniac strach, dziwne mysli a chwile pozniej budzisz sie i okazuje sie ze to byl bardzo realistyczny sen. #!$%@? za kazdym razem myslalem ze to paraliz. zakatki ludzkiego mozgu sa straszne