Wpis z mikrobloga

@Thh0: @janusz-cebula: Do niedawna nawet na IMDb była 100 punktowa. Widzę że musieli zmienić ostatnio.

Ale ten mechanizm podglądu ocen innych filmów, żeby móc porównać - dobry, nie?

Wpadłem na od gdy po raz któryś nie wiedziałem jak ocenić film i wtedy zawsze wchodzę na podstronę z ocenionymi przeze mnie filmami i patrzę jakie filmy mam ocenione np. 7/10 i sam porównuję czy film obejrzany przed chwilą jest na tym
@look997: Na podobnej zasadzie działa aplikacja mobilna IMDB. Jak wystawiasz ocenę filmowi to poniżej prezentowana jest lista filmów ocenionych przez Ciebie na tym samym poziomie.
@look997: Pomysł ciekawy, ale mam jedną uwagę. Jak ocenić pierwszy film? W tym przypadku nie mamy punktu odniesienia i to może powodować, że następne filmy będą ocenianie względem tego pierwszego. Wiadomo, że przy dużej ilości to się wyrówna, ale pierwsze filmy są już ocenione. No chyba, że będzie można zmieniać później ocenę?
@look997: moim zdaniem to byloby po prostu nieprzydatne :) Ja mam fioła na punkcie oceniania filmów. Oceniam np. na criticker gdzie jest stustopniowa skala ocen, ale naprawdę nie wyobrażam sobie jak mógłbym ocenić film na 77 albo 78 i porównać z filmem któremu dałem 79 czy był minimalnie lepszy/gorszy.
Co do tych pasków to one byłyby przepełnione. Ja mam na fw ocenionych 2700 filmów. Jak ten pasek miałby to pomieścić?
Na
@panDocent: Oczywiście będzie można zmienić ocenę później. Pierwsze oceny będą orientacyjne.
To jest problem znany np. z ocen sportowców w jakiejś dyscyplinie, gdzie oceniani są przez sędziów. Wtedy na początku dają jakąś zbliżoną do średniej ocenę a później już wystawiają oceny gorszy-lepszy.

Tutaj mamy lepszą sytuację bo możemy poprawić oceny.
@janusz-cebula: Podałem przykładową sytuację, gdzie mam problem z ocenieniem filmu i wtedy taki podgląd ocen byłby naprawdę przydatny.

Raczej nie potrzeba mieścić 2700 ocen, wystarczy te kilka przyległych. Nazwy i miniatury ładowały by się dynamicznie, raczej żaden problem prócz lekkiego oczekiwania na miniatury.

Domyślnie gdy dwa filmy ocenisz na np. 77 to one będę oznaczone (np. takim łańcuszkiem czy czymś) na "ex aequo", dopiero gdy metodą przeciągnij i upuść przesunie się
@panDocent: Nie oceniasz. Jest w pozycji neutralnej, pierwszy film jest punktem odniesienia i wszystkie pozostałe filmy są albo od niego gorsze, albo lepsze.

Co do systemu liczenia do 100, to one są przydatne tylko wtedy jak ludzie ich używający wiedzą co robią. Na ogół tak nie jest. Dla przeciętnego Kowalskie lepsza jest skala na 5, albo ostatecznie na 10, bo przecież się nie zastanawia głęboko dlaczego ten film zasługuje na 8,
@Joz: Ja to widzę bardziej "no 8/10 nie dam bo tak mam oceniony ten ten i ten film ale na 7/10 to za mało bo tak mam ten ten i ten film a one są zdecydowanie gorsze". Czyste emocje tutaj decydują, odczucia w stosunku do filmu. Nie trzeba nic liczyć ani przyznawać punktów za aspekty techniczne.