Wpis z mikrobloga

Hej mirki

Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu pewien pomysł na aplikacje. Jako, że programuję już wiele lat różne aplikacje dla różnych firm, myślę że wreszcie mógłbym zakodzić coś dla siebie i dla Was. Aplikacja dla motocyklistów, ja wiem, wiele jest takich, ale każda posiada co innego co chcę, a połowa nawet nie działa na moim LG Joy (tak, wiem złom, ale taki mam i innego nie będę miał) :(

Inspiracje:
- Navime Sports Tracker - fajny polski tracker, ale potrafi się wywalić, opcja na żywo nie działa (testowane niedawno)
- Glympse - niedawna inspiracja, polecał @kendi w dyskusji ze @Stitch, generalnie udostępniasz swoją lokalizację
- MotoSave - fajna aplikacja od Pana Grzegorza Małopolskiego, jednak nie mogę jej zainstalować (podobno brak latarki w tel) a autor nie ma dość czasu by poprawić (nie mam żalu)
- Waze - wspólne trasy

Moje pomysły:
1. Podstawowe funkcjonalności
- zapis pozycji/trasy na żywo na serwer/gpx
- udostępnianie pozycji/trasy anonimowo (link) bądź innym użytkownikom w systemie
- pokoje/grupy/zespoły udostępniające sobie nawzajem pozycje, na wszelkie moto-wypady
2. Dodatkowe funkcjonalności
- działanie w tle
- alarm (sms do kontaktu) w przypadku braku aktywności (0km/h przez X minut)
- alarm (sms do kontaktu) przy wykryciu dużych przeciążeń za pomocą czujników telefonu (jak w czarnych skrzynkach samochodowych)
3. Możliwe funkcjonalności ale tylko po spełnieniu 1 i 2
- udostępnianie przejechanej trasy online
- zapis czasu i prędkości podczas przebytych tras

Co o tym myślicie, jakby coś takiego pojawiło się na play store (ajfonowców przepraszam, niestać mnie na urządzenie, ani na licencje) bylibyście chętni do korzystania?

Wołam #motocykle i #skutery gdyż tu raczej aplikacja jest dedykowana (może kiedyś rowery, ale nie jestem pewien)
  • 34
@MotoKubaPL: u mnie nie działa, te wszystkie aplikacje: albo mają cząstke tego co chce, albo mają jakiś wymóg co nie pozwala zainstalować na staszych andkach, albo zdychają słabsze telefony (mój ma tylko 512Mb pamięci), mi brakuje prostej, lekkiej aplikacji z konkretnymi funkcjonalnościami które wymieniłem; wszelkie inside-chaty są imho zbędne, nagrywania kamerkami, wbudowane aparaty (!) itd
@jan7796: co kto lubi, mnie endomondo nie podeszło, tym bardziej że nawet nie pokrywa się z wymaganymi przeze mnie funkcjonalnościami :) a ta funkcjonalność sms, no nie wiem, zobacz MotoSave tam to fajnie wygląda
@gerard-kowalski: sam gps spokojnie powinien potrzymać, navime w tle czy yanosik (bez map) i bez "oszczędzania" baterii spokojnie potrzyma ze dwie trzy godziny na moim badziewnym telefonie, więc jestem dobrej myśli. Najbardziej to żrą rzeczy CPU/GPU intensive oraz wyświetlacz, czyli jak ktoś chce mape i włączony non-stop wyświetlacz to ciut podrze baterii, na to nic nie poradzę

Wszystko rozbija się czego chcesz od apki i jaki masz sprzęt ;-)

Generalnie, zobaczymy
@szad7: na iOS na bank nie będzie spod moich palców, nigdy nic nie tworzyłem na to środowisko, nie posiadam również żadnego urządzenia z tym środowiskiem, na tę chwilę tylko android

druga sprawa to "kupię", tu jest taki mały myk, ja nie chcę by ten projekt był płatny, jeśli opłaty serwerowe zmuszą mnie do małego banerku (jak na yanosiku w trybie mapy) to będzie banerek, choć prędzej odpale jakieś dotacje niż baner
@tosyu: zdecydowanie byłbym zainteresowany. ale drugi podpunkt 3 punktu obowiązkowo.
pamiętaj też o opcji takiej jak jest w appce Pirelli - dwa typy aktywności: droga i tor. żeby potem pooglądać sobie jak poszczególne okrążenia poszły.
aha - i pomimo że potrafi mocno przekłamywać, to jednak kąty wychylenia też mile widziane.