Wpis z mikrobloga

Jestem trochę nie do rozwinięty w podróżowaniu komunikacją publiczną.
Muszę jechać do Wrocławia na jeden dzień ale do końca nie wiem do której godziny będzie trwał mój pobyt.
I teraz pytanie.. Czy mogę sobie zarezerwować bilet przed wyjazdem czy lepiej jak już ogarnę sobie bilety tam i spowrotem? Jadę w sobotę z Rzeszowa do Wrocławia, mam 3 możliwość, Polski Bus, Neo Bus, PKP i jeszcze Bla Bla Car ale nie sprawdzałem jeszcze.
#wroclaw #polskibus #neobus
  • 12
nie wiem jak z autobusami bo mogą mieć zmienione trasy przez śdm w Krakowie tzn A4 może być zamknięta, obczaj na fejsie czy nic nie jest napisane na stronach przewoźników, albo nawet zadzwoń.Ja jeżdżąc z krk do wro to polecam pkp jednak bardziej
@Caishen: e-podroznik.pl przy czesci przejazdow mozesz tam kupowac bilety.

Aczkolwiek tak jak poprzednicy, wybierz pociagi. Wtedy kwestia jak masz czasowo przesiadki, jesli w miare to ogarnij bilet przy kasie po prostu. Jesli jest lipa to wtedy kupuj bilety przez net.
Tylko pamietaj ze PKP to obecnie kilku (-nastu?) przewoznikow i bilet na pociag relacji np. krakow - wroclaw kupiony na konkretny przejazd u konkretnego przewoznika, nie bedzie wazny u innego mimo
@canto: nie do końca rozwinięty w kwestii podróży takimi metodami.

@kubica941: na stronach przewoźników normalnie można kupić bilety na ten dzień i na różne godziny.
@Iudex: masz na myśli to, że autobusy będą zapchane czy może to że podczas ŚDM poznam innych ludzi w pkp?

@test_user: mam jeszcze do wyboru Neo busa i do tego bardziej sie przychylam, godziny odjazdów chyba bardziej mi pasują.

@PurpleHaze: dzięki wielkie,
@Caishen: na niektore pociagi sa obowiazkowe rezerwacje miejsc. Kiedys bylo tak ze i tak sprzedawali opor biletow, ale stalo sie na korytarzu itp... Obecnie nie mam pojecia czy ktokolwiek przestrzega tego ze pociag z gumy nie jest.

Jesli kombinowalbys jakimis liniami autobosow jak polskibus itp to tam przestrzegaja ilosci miejsc na 100% i mozesz miec problem, zjawiajac sie na dworcu 30min przed odjazdem, bo miejsca juz nie bedzie.

Co do reszty
@Caishen: Jeździłem wielokrotnie na tej trasie PolskimBusem i Neobusem - i w jednym i w drugim nie ma problemu z kupnem biletu u kierowcy jeżeli oczywiście są wolne miejsca. Licz się jednak z tym że bilet będzie odpowiednio droższy. Łatwiej by Ci było więc kupić bilet przez internet "w ostatniej chwili" - nie wiem jak w Neo ale w PB możesz kupić bilet na godzinę przed odjazdem. Nie dam głowy uciąć
@test_user: jak już proponujesz IC to czy mógłbyś mi powiedzieć jeszcze czy lepiej wybrać wagon z przedziałami czy bez? Co Ty preferujesz i dlaczego?

@Gostek: większa cena biletu to minus mojej niepewności ale za to plus mobilności.
To jasne, że nie będę czekał na autobus czy pociąg jak na tramwaj więc zamówię godzinę, dwie przed wyjazdem. Jednak właśnie chodziło mi o to jak jest z wolnymi miejscami.
Sprawdzę u źródła