Wpis z mikrobloga

Czy warto kupować dedykowany moduł pamięci #ram do #laptop?
Ze strony producenta 234zł, "dedykowany" z allegro 160zł, a pewnie inny zamiennik kupię jeszcze taniej (pewnie koło 100zł). Domyślam się, że dedykowany może lepiej współpracować z drugą kością (oryginalną), ale przy niewielkich różnicach nie opłaca się wydawać ponad 100zł więcej.

  • 8
@Pustulka: Dzięki wielkie! Wiem już co kupić, przy czym nie lepiej kupić nową (różnica w cenie prawie żadna, a czy używka nie będzie bardziej podatna na wady)?
I jeszcze jedno, mam aktualnie kość 2Rx8 - lepiej kupić taką samą (na allegro jest używka dokładnie taka jak moja) czy może 1Rx8?
I jeszcze jedno, mam aktualnie kość 2Rx8 - lepiej kupić taką samą


@kylo1303: Lepiej tą z większą ilością tj. mniejszymi kościami czyli taką jak masz, chociaż nie powinno być różnicy. Masz jeszcze polską gwarancję na tego e7440? Zastanowiłbym się nad zakupem 8GB kości.
@Pustulka: Gwarancja do czerwca 2017. Co do 8gb to na ten moment raczej nie jest mi potrzebne, ale można rozważyć zakup "na przyszłość". Chociaż wydaje mi się, że kiedyś się orientowałem to dla e7440 zalecany zestaw to 2x4gb.
A jest ryzyko, że kombinacja 8+4 "zaszkodzi" lapkowi?

A jest ryzyko, że kombinacja 8+4 "zaszkodzi" lapkowi?


@kylo1303: Nie zaszkodzi, ale jeżeli nie planujesz upgrade'u w najbliższym czasie, to zdecyduj się na 2x4GB i pracę w trybie dual channel da ci trochę większą wydajność układu graficznego niż niesymetryczny układ. Zobacz tylko czy masz ddr3 czy ddr3L i kup taką samą.