Wpis z mikrobloga

@GeneraleHans: Netia już nie daje żadnego urządzenia z internetem? Weź od nich modem, kup router bez ADSL (dużo większy wybór i lepsze ceny) i skonfiguruj sobie w oba urządzenia w mostek.
Dodatkowo podczas burzy masz sporą szansę, że w przypadku wyładowania na liniach (jeśli jesteś podłączony kablem ze słupa) spali Ci się tylko modem, a router przeżyje)

Za 10 lat spaliłem 4 modemy i żadnego routera w tej konfiguracji.
@qmork: Prędkość to ~5 mega. Przyłącz napowietrzny. Co do modemu to raczej z nim okej, no chyba ze liczyć to ze jeden laptop jak jest podłączony to wywala blue screena przy wyłączaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@GeneraleHans: wystarczy Ci prosty, ale stabilny router ADSL jak Asus DSL-N10. Gdybyś chciał podłączyć router do tego modemu co masz to RT-AC51U, bo jest dwuzakresowy. Oba z nich będę pracować bez zawieszania się i z dobrym pokryciem zasięgiem, konfiguracja jest bardzo prosta.
@GeneraleHans: W chyba każdym routerze z adsl dopłacasz za modem wewnątrz, ten RT-AC51U jest sensowniejszy niż DSL-N12 a od niego tańszy, jeśli nie przeszkadzają Ci 2 urządzenia to ja bym wolał mieć modem i router osobno. Konfiguracja jest prosta, router jest uniwersalny, a przy ewentualnej awarii masz taniej (np. burza). Tak na dobry na papierze w kwocie jaką chcesz wydać trafiłem jeszcze na D-Link DIR-842, ale jeśli np. uważasz, że nie