Wpis z mikrobloga

Ouroboros - Córki i Ogary Hecate

Mała wioska zbudowana z wygrzebanych ruin pustkowi. Platformy, przyczepy i małe metalowe budynki na kołach chaotycznie wyłaniają się przed tobą. W środku wioski wyłania się piramida zrobiona ze stali (...) Wioskę otacza mur stali i gruzów.

,,- Żądasz pieniędzy za wypełnienie woli Hecate? Powinniśmy cię zabić za taką obrazę''

Ouroboros to silnie umocniona wioska zamieszkiwana przez Córki i Ogary Hecate. Hecate jest ich boginią i prorokiem. Jej plemię to religijno-militarna organizacja mająca na celu zjednoczenie wszystkich plemion i stworzenie nowych, lepszych ludzi poprzez odpowiednią selekcję płodzących dzieci partnerów. Córki decydują o tym, kto z kim może wziąć ślub i czy para może w ogóle mieć dzieci. Ogary Hecate są bardzo niebezpieczni w walce, ponieważ potrafią używać wielu broni oraz zażywają przygotowane przez Córki narkotyki. Całe Ouroboros opiera się na niewolnictwie i podboju. Rekwirują silne dzieci z innych plemion, oddając im w zamian te słabe.

Według wielu Hecate jest szalona. Hecate jest starzejącą się kobietą o przerażającym wyglądzie. Pochodzi z plemienia Skręconych Włosów. Pewnego dnia zjawił się Legion Cezara i wymordował wszystkich poza Hecate, która uciekła. Długo błąkała się, szukając pomocy wśród innych plemion, ale nazywali ją ,,naznaczoną przez Cezara'' i odmawiali pomocy. Jesteś Mroczną Matką, mówili inni. W końcu wróciła na pustkowie i tam straciła przytomność.

Hecate obudziła się w raju - wśród zielonej trawy, wody, drzew i zwierząt spoglądających na nią z ciekawością. Nikt nie chciał jej pożreć. Metalowe coś podjechało i przemówiło do niej.
Widzę, że wreszcie się obudziłaś. Jestem Diana. Powiesz mi jak się nazywasz?
Ja... Ja nie... Mroczna Matka... nazywają mnie Mroczną Matką.
Naprawdę tak mówili, teraz? Cóż, wobec tego ja nazwę cię Hecate.
Hecate...
Tak. Wybacz mi, wiem, że nie rozumiesz, ale dla mnie to zabawne. Widzisz, jestem Diana, a ona była boginią pełnego, jasnego księżyca. Hecate była jej przeciwieństwem, boginią nowego, mrocznego księżyca. Była także znana jako Mroczna Matka. Więc pomyślałam, że nazwę cię Hecate.
Boginie?
Tak. Obie były boginiami księżyca... Wybacz mi. Muszę cię dezorientować bez końca. Byłam sama przez setki lat i łapię się na tym, że dużo gadam teraz, kiedy mam kogoś do rozmowy. Chodź. Pokażę ci mój świat, porozmawiamy i poznamy się. Możemy się wiele nauczyć od siebie nawzajem.

Diana wysłała roboty i uratowała bliską śmierci kobietę. Przez następne miesiące Diana uczyła Hecate o ziołach, roślinach i ich używaniu. Uczyła ją także o zwierzętach, o ich hodowaniu i o rozpłodzie, który potrafi zapewnić stadu najsilniejsze osobniki oraz eliminować niepożądane cechy. Hecate spytała, czy takim samym prawom podlegają ludzie. Diana potwierdziła, ale dodała, że ludzie powinni kierować się miłością i wolnością wyboru. Te słowa nie dotarły do Hecate, żyjącej tylko z myślą o zemście. Była teraz boginią odzyskującą siły. Niczego nieświadoma Diana nauczyła ją potrzebnych rzeczy. Któregoś dnia Hecate odeszła, zapowiadając swój przyszły powrót.

Odmieniona Hecate ponownie odwiedziła plemiona. Dzięki swojej wiedzy o ziołach i leczeniu stała się bardzo potrzebna. Szukała młodych kobiety, by razem z nimi pomagać plemionom. Z czasem ogłosiła swoją własną religię skoncentrowaną na śmierci oraz odrodzeniu i założyła Ouroboros, wioskę chronioną przez mury, rów oraz opuszczaną bramę. Wioska może się bronić przez miesiąc dzięki zapasom. W piramidzie odbywają się religijne obrzędy odprawiane przez Córki.

Hecate z czystej ciekawości przyjęłaby Wieźnia i zleciła mu likwidowanie agentów Legionu.
Pod wioską ukrywają się rangersi z NCR, ale nie są w stanie sforsować bramy by uwolnić niewolników.
Więzień może także pomóc plemieniu w dobieraniu odpowiednich par do płodzenia dzieci.
Można także podać im szczepionkę chroniącą przez Nową Zarazą.

Hecate przygotowuje się do podbicia wszystkich pozostałych plemion, by następnie odpłacić Legionowi za jego zbrodnie. Życie jest ściśle kontrolowane przez boginię, a niewypełnianie jej woli karane jest śmiercią. Religia stanowi zasłonę dla eugenicznego planu Hecate, chcącej stworzyć rasę najsilniejszych, fanatycznie oddanych jej ludzi.

*

I tak kończymy #tydzienzvanburen - dziękuję wszystkim zainteresowanym. Temat zdecydowanie nie został wyczerpany. Mam nadzieję, że pozostał raczej niedosyt niż przesyt, a trzecia odsłona Fallout stała się odrobinę mniej enigmatyczna. Mam nadzieję, że było warto. Dzięki!

#fallout #fallout3 #vanburen #tydzienzvanburen #rpg #postapokalipsa
Pobierz
źródło: comment_z1OHlWfDkFGl0pKCg0EBLOQo3VreWcF0.jpg
  • 4