Wpis z mikrobloga

Wypowie się ktoś na temat silnika 1,4 16V wrzucanego do Hondy VI? Czuć niedobór mocy przy 2,5-3,5k obr/min? Mam zamiar kupić to auto jako swoje pierwsze, jednak nie mam zamiaru go ciągle kręcić ponad 4k żeby jechał w miarę dynamiczne. Ceny Civic'ów VI z tym silnikiem to około 5-6-7k. Kupować 1,4 16V czy dozbierać na coś większego? No i czy jest jakiś silnik jeszcze niewiele ponad te 90KM z 1,4 16V bez V-Tec'a?

#honda #motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@NewEpisode: Cała seria d14 to max 90km. Później już d15 z vtec-e 90/114/115km, nawet ciekawe silniki, w pewnym zakresie obrotów pracują na 12 zaworach i ubogiej mieszance i palą w okolicach 5 litrów. Osobiście, poszukałbym czegoś takiego lub jakieś 1.6. No i wszystkie te silniki trzeba kręcić żeby coś tam jechały.
@swecy_mje_plendzo: Wejdę tylko na pc i poszukam cenowo, bo na #windowsphone prędzej sie zabije.

@Aerodeckvv: W sumie to chodzi bardziej o ubezpieczenie. Tez popatrzę na ceny, bo w sumie mogę od rodziców cos pożyczyć (własne mam 7k) jednak wolałbym auto za swoje kupić. Jednak jeżeli będzie cos lepszego w tej budzie to jak najbardziej. Tylko szkoda że mają wysoko moment :/
@NewEpisode: Jak na pierwsze auto wystarczy 1.4. Auto jest naprawdę żwawe bo jest lekkie. Ceny teraz pospadały dość nieźle i za 7k już masz naprawdę elegancji egzemplarz. Mimo wszystko i tak musisz się nastawiać, że rdza gdzieś wyjdzie. Gdybym miał drugi raz kupować swoje pierwsze auto kupiłbym ją jeszcze raz.