Wpis z mikrobloga

Wypłata przyszła, więc buduję peceta bez grafiki, pogram w Overwatcha na niskich do nastepnej, potem kupię coś od AMD, MSI 480 pewnie. Buduje coś maksymalnie cichego, stąd niefirmowe chłodzenie na nie-K procku.

Coś trzeba zmienić w tym buildzie?
https://www.morele.net/inventory/info/JAwwSE/

Płyta główna mi pasuje, bo i tak miałem Warhammera:TW kupować + ma chipset dźwiękowy który chciałem.

Pinguje @PurePC_pl, poradźcie chłopaki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #hardware #komputery #pytaniedoeksperta
  • 12
@Xerlathoatl: Można wymienić dysk na WD Blue, SSD na Goodram Iridium Pro - 5 lat gwarancji na lepszych warunkach, lepsza wydajność, zasilacz na XFX TS 550W. Ramy można na dyszkę tańsze a z niższymi opóźnieniami - https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-2x8gb-2133mhz-cl14-hx421c14fb2k2-16-869008/ bo chipset płyty i tak obsługuje do 2133 MHz. Reszta ok, chociaż można pomyśleć o zmianie Spartana na Ferę - niewiele drożej a ciszej (bo wydajniej).
SSD podmieniony na Goodrama. Te ramki to w sumie kupiłem bo na początku płyta była z z170, więc też już zmieniłem.

Zasilacz chyba zostawie, bo ma wydajnosc Gold, ten XFX Bronze. Na nim zresztą aż tak oszczędzać nie chcę, bo mam złe wspomnienia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@PurePC_pl: Czym sie różnia Seagate i WD? O awaryjności czytałem, że mity, coś jeszcze między nimi różnicy?

@daaniel121: To
@Xerlathoatl: Badania o awaryjności, które były przeprowadzane nie są mitem. Dotyczyły jednak rozwiązań serwerowych. Czym się różnią? Zależy od konkretnego modelu, zasadniczo nieznacznie kulturą pracy. Jednak tak, mieliśmy głównie na myśli awaryjność dla rozwiązań konsumenckich. Nawet jeśli do różnica marginalna to zauważalna w rozmowach z mirkami, mirabelkami i osobami spoza Wykopu. Jednak jeśli wolisz - zostań śmiało przy Seagate.

Co do zasilacza - nie samym certyfikatem człowiek żyje. Warto zerknąć co
@PurePC_pl: To w obu przypadkach (Dysk i zasilacz) zapytam o to samo: Który cichszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tym chłodzeniem w sumie nie wiem, bo to Fera 2x droższe, a róznica jest 15dB vs 21dB maks. Czy to sie w ogóle rozpędzi do 100% na niekręconym 6500?
@Xerlathoatl: 1. Owszem.
2. HDD tak czy siak się przebije swoją pracą przez wentylatory. Charakterystyka dźwięku pracy głowic i talerzy jest zupełnie inna niż reszty komputera, to nie bezgłośny SSD. Jedyne wyciszenie go to własne lub gotowe konstrukcje bitumenbox.
@Xerlathoatl: w idle wd blue mi przeszkadzał, to zostawiłem sobie seagate. Ja też do swojego kupiłem najpierw wd blue ale po 5 miesiącach wysypały się bad sectory i odesłałem na gwarancje i w to miejsce zamówiłem sobie seagate'a i jest ciszej ale to każdy inaczej może słyszeć, wybór należy do Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamów wd blue najwyżej wymienisz ( ͡º ͜ʖ͡º