Wpis z mikrobloga

4543 - 1 = 4542

Tytuł: Doktor Sen
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror

Kontynuacja jednej z reprezentatywnych powieści Kinga czyli "Lśnienia". Danny Torrance prowadzi już dorosłe, niestety podobnie jak w przypadku jego ojca (i jak zwykle u Stephena), uwikłane w nałóg alkoholizmu życie. Nadal posiada on pewne zdolności parapsychiczne, ale jego talent wydaje się blady przy tym, co potrafi dziewczynka, którą spotyka pierwszy raz na swej drodze za pomocą telepatii. Jest też grupa nad wyraz starych starców, zwiących się Węzłem, która przemierza Amerykę w poszukiwaniu "pożywienia".

Ciekawy pomysł na kontynuację, jednak gdybym przeczytała ją w wieku nastu lat, chyba wywarłaby na mnie większe wrażenie. Styl pisarski jak zwykle na kingowym poziomie, chociaż miejscami wydawał mi się infantylny - ale może to dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do opisów codziennych czynności współczesnej nastolatki. Ogólnie rzecz biorąc, uzdolnione telepatycznie dziewczyny to raczej działka, do której ciężko mnie dzisiaj przekonać. Poza tym autor przyzwyczaił mnie do mocniejszych i bardziej przejmujących historii, toteż ta pewnie szybko odejdzie w zapomnienie.

#bookmeter
Miodowka - 4543 - 1 = 4542

Tytuł: Doktor Sen
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror...

źródło: comment_pY15LNI4Hx8FEvHNfsumkYkPpR8oKGCQ.jpg

Pobierz
  • 2