Wpis z mikrobloga

Mirki,
przymierzam się do kupna MacBooka Pro/Air, jakiś i5/i7, 8GB RAM, dysk łorewa. Będzie to mój pierwszy komputer z rodziny Apple. Mam zamiar użytkować go do webdev/ps/ai (czy Air/Pro 13" nie będzie zamulał przy ps/ai? Raczej nie będzie to praca na wielkich plikach).
Budżet 2kPLN (ewentualna dokładka)
Na Aukro.pl chyba lekki syf jest. Jakie inne źródła są dostępne? Pamiętam, że jakiś serwis lapkowy był na wypoku, ale zapomniałem nazwy.
Help meh plx co wybrać.

  • 32
@cAMPR W tej cenie dostaniesz Pro 2011 w bazowej konfiguracji. Ewentualnie Pro 2012 w bazowej konfiguracji i przeciętnym stanie technicznym. Nie, PS, AI nie powinien zamykać, ale musisz sam rozbudować RAM. Na i7 bym nie liczył.
Nie kupuj Airów.
@cAMPR: Pro nie powinien zamulać, zarówno ten starszy, jak i nowszy, ale nad Airem bym się zastanowił, szczególnie jeśli chcesz obrabiać duże pliki. Co do rozbudowy - Macbooka nie da rady 'rozbudowac' tak prosto, jedynie ten starszy, grubszy Pro miał jakieś tam opcje dokupowania części, z tego co kojarzę.
@wytrzzeszcz: na takie pytanie nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi, bo różnym użytkownikom maków podobają się w nich różne rzeczy. Mi na przykład
@wytrzzeszcz Można rozbudować wersję Pro. Airy są wlutowane. Nie wiem jak wygląda sytuacja z Retiną, nie miałem z nimi większej styczności.
Klawiatura, którą nazywasz twardą jest z MacBooka z ekranem Retina, który notabede jest dla mnie nieporozumieniem, ale ciii... ( ͡ ͜ʖ ͡)
MacBooki Pro <2013 roku (bez retiny) mają zwykłą, bardzo wygodną klawiaturę.
@wytrzzeszcz Szkoda, że wszystko zmierza ku jak największej miniaturyzacji. Mam tylko nadzieję, że najnowszy Pro będzie miał zwykłą klawiaturę, bo jak Apple zaimplementuje to, co w 12" Retinie, to reszta zrobi to samo wmawiając wszystkim, jakie to rozwiązanie jest świetne i praktyczne...
@wytrzzeszcz: @sharaquss: no myślałem o rozbudowie Pro o RAM, także tutaj z tego co się orientuję nie ma problemu.

@wytrzzeszcz: chodzi mi głównie o deweloperkę/grafikę, także OS X do tego będzie ideolo. Zastanawiałem się jeszcze nad Archem + GIMP. Do dev mega, natomiast do grafiki suxx.

@czikapu: podsumowując - najlepiej Pro 2011/2012 (late/early jeden ciul?)

EDIT: A i jeszcze jedno pytanie pozostało do odpowiedzi: kanał kupna inny niż
@cAMPR: Dokładnie.
@wytrzzeszcz: Nie wyszło im ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W Mac OS X nie potrzebujesz tak wielu rzeczy jak w Win.
Prawy przycisk myszy został zastąpiony stuknięciem w prawy dolny róg lub podwójnym stuknięciem w Touchpad. Dzięki temu Apple mogło zrobić naprawdę duży i wygodny gładzik, który jednoczenie współgra z gestami. W Makach przycisk maksymalizacji przenosi okno z programem na następny pulpit i przeciągając delikatnie
@cAMPR: Polecam kupić na OLX, często sprzedają tam snoby, które chcą sprzedać swojego laptopa za byle pieniądze, bo "Ja mam już najnowszą Retinę i po co mi taki szajz dla amatorów".
Kupiłem kiedyś MBP 2011 za 950zł, stan perfekcyjny, niekradziony, bateria około 200 cykli. Gość sprzedaje, bo "Ten laptop ma 5 lat, jest idealny dla POCZĄTKUJĄCYCH AMATORÓW" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale musisz często sprawdzać, takie perełki