Wpis z mikrobloga

@jupino: Nie można mieć przerwy w OC. Twoja umowa zostanie automatycznie przedłużona, a Tobie przesłane polecenie zapłaty. Dopisz do auta matkę, ojca, wujka, dziadka - kogokolwiek kto ma maksymalne zniżki i kup ubezpieczenie korzystając z tych zniżek i dokup opcję zamrożenia zniżek OC.
@adgebworthy:
Nie mandat a kara

[https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page116.jspx?_afrLoop=16010593951019399&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=jh8bqs8w8_21](https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page116.jspx?_afrLoop=16010593951019399&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=jh8bqs8w8_21)
@jupino: Tak szczerze Mireczku to niewiele da, bo cena najpewniej będzie praktycznie taka sama. Na początek odezwij się na priv i przeliczymy ile OC kosztowałoby na Ciebie przy założeniu, że tylko Ty będziesz właścicielem i "przed urodzinami", a następnie pomyślimy co zrobić, aby zejść jak najbardziej z ceny :)
Pod koniec miesiąca kończę 25 lat, przez co dostanę fajną kwotę


@jupino: tak nie do końca. ostatnio miałem podobna sytuację tzn . samochód ubezpieczałem w lipcu a 25 lat kończę we wrześniu na pytanie u agenta że gdybym przyszedł po urodzinach byłoby taniej uzyskałem odpowiedź że raczej w styczniu 2016r. oni to liczą jako cały rok że jest wiek 25. a brak dodatkowej zwyżki z tyłu młodego wieku jest powyżej 25
@steve__mcqueen: może tak być ale większość korzysta z systemu że powyżej 25 roku życia nie występuje zwyżka z tytułu młodego wieku. W naszym kraju (przynajmniej w kręgu moich znajomych) funkcjonuje mit że po 25 roku dopiero warto ubezpieczać bo wtedy mamy naliczane zniżki. Zniżki są naliczane za każdy rok bezszkodowej jazdy niezależnie od wieku (gdy jesteśmy zawarci w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel albo współwłaściciel) 1 rok = -20 % i tak
@steve__mcqueen: tak patrzę i chyba przepisy coś się zmieniły. widzę że 1 rok = - 10 %. Kurcze ja zniżki mam wypracowane od 17 czy 18 roku życia i pamiętam że za tamtych czasów było 1 roku =-20%. W sumie teraz mam -60% a współwłaścicielem byłem przez 3 lata od 17 czy 18 roku. Teraz auto mam na siebie od roku i na starcie otrzymałem odpowiedź że mam pełne zniżki
@jupino: Z cyklu głupich pomysłów możesz wstawić do komisu jak się będzie kończyło (z super zawyżoną ceną, żeby nikt nie kupił), wykupić ubezpieczenie w komisie na miesiąc za jakieś 30-50 zł, wyjąć z komisu, jeździć do urodzin i ubezpieczyć na siebie.
@jupino: lepszym pomysłem już będzie taka sytuacja. Zakładam że aktualna polisa nie ma żadnej zaległości. Kończy się stara, nie wypowiadasz jej ale też nie płacisz nowej. Czekasz miesiąc, ubezpieczasz w innej firmie, w starej składasz wypowiedzenie z Art 28A. Stara firma wola od ciebie tylko a okres od dnia rozpoczęcia nowej automatycznie wznowionej polisy do dnia złożenia wypowiedzenia.
Pamiętaj tylko o jednym. Zanim złożysz wypowiedzenie, zawrzyj nową polisę.