Wpis z mikrobloga

Dzisiaj będzie małe #chwalesie
Niedawno wróciliśmy z Klubowej Wystawy Retrieverów w Sopocie. Spajk był w świetnej formie i zgarnął wiele nagród.

Lokata: 1/9
Ocena: doskonała
Tytuly: Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Najlepszy Junior i 3. Junior Best in show.

Tym samym Spajk jest od dzisiaj kolejnym na Mirko Młodzieżowym Championem Polski.
@nama: i #piesekpremier - piąteczka! :)

W nagrodach Spajka jest nawet jakiś "szampan", więc my dzisiaj oficjalnie opijamy sukces :)

#pokazpsa #psy #goldenretriever
Pobierz upupiona - Dzisiaj będzie małe #chwalesie 
Niedawno wróciliśmy z Klubowej Wystawy Ret...
źródło: comment_LPgA86dcpVFwO9SAHHDxNwe5QV5eESt1.jpg
  • 37
@nicniezgrublem: w naszym uzasadnieniu oceny jest tak: "15 miesięcy, wyjątkowy pies, piękne proporcje, zrównoważone, w dobrej kondycji, dobrze umięśniony, dobry typ, piękna głowa, miły wyraz pyska ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciemne oczy, samcza szyja, doskonałe łapy przednie, dobre łopatki, równoległe łapy przednie, szeroka klatka piersiowa, dobra szyja, dobra kondycja, doskonała wielkość, mocny grzbiet, doskonała szata, dobrze osadzony ogon, pełen jakości pies (jakieś słabe tłumaczenie - sędzia dyktuje
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Crusier: tak naprawdę to młody ma na imię Spaju - od angielskiego 'spy' + [u] dla łatwiejszej wymowy. Ale wołamy na niego różnie i w sumie każdy inaczej. Dzisiaj napisałam "Spajk", bo tak mówi na niego hodowca, a że spędziłam z nią cały dzień, to jakoś weszło mi w krew :) weterynarz mówi Spajur, ja Spaj, a mąż Spajka :)) rodzina Spajuś, Spaju.
@upupiona: W którym miejscu była organizowana ta wystawa? Jest możliwość obejrzenia tego, że tak powiem, z ulicy? Byłem z dziewczyną ostatnio na wystawie kotów rasowych i strasznie mi się podobało, wiem, że z psiaków też by się ucieszyła :D Piękny pies, naprawdę, zazdroszczę i gratuluję :D
@Nixon52: http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2016

Tutaj masz listę wszystkich wystaw psów rasowych organizowanych przez zkwp w 2016 roku. Więcej o każdej z nich dowiesz się na stronie oddziału, który ją organizuje (miejsce, dokładna godzina itp.). Nasza dzisiejsza była na Hipodromie w Sopocie. Każdy może tam wejść, jednak trzeba kupić bilet wstępu :) Dzisiaj było to np. 10 złotych. Jeśli chcecie się wybrać, polecam pójść z rana. Około 10 dzieje się najwięcej. Później już wielu
@upupiona: Po obejrzeniu dokumentu bbc "pedigree dogs" takie nagrody straciły w moich oczach na wartości. Ustala się na takich pokazach głównie wygląd, a zdrowe psa ocenia się na podstawie jego dyspozycji tego dnia.

W skrócie: wady genetyczne, choroby psów przekazywane z pokolenia na pokolenie, uznawane przez sędziów za zaletę, brak oceny zdrowia w dłuższej perspektywie. Spowodowało to że psy rasowe żyją często połowę lub nawet 1/3 tego co kundle.