Wpis z mikrobloga

Tworzę lampe na komode dla najmłodszego z gablotki sklepowej Lego. Oryginalnie oświetlenie gablotki było zasilane z aż 12 baterii R20 i wzbudzane na kilka sekund poprzez czujniki ruchu. Chcę ją zasilić z sieci 230V i dodać opcje obrotu za pomocą silnika z przekładnią (całość jest na obrotowej podstawie). Jak się uda to młody będzie miał dosyć nietuzinkowe oświetlenie :)
#lego #elektroda #diy #led #zrobtosam #legoboners #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_xaGho2RXl54WpAAioTWmLI0XogsKcwEH.jpg
  • 12
@Paatryk93 z Allegro, za śmieszne pieniądze, jakieś 20 zł z przesyłką. Trochę liczyłem na to, że zestawy nie są sklejone... Ale są. Można kilka elementów odłączyć ale pomysł na lampę mi się spodobał. Do tej podstawy na zdjęciu są Jeszce 3 elementy z pleksi (każdy z innym tłem) i gora z oświetleniem.
@ee333 Dzięki za zainteresowanie, zawołał i dodam kilka fotek. Najtrudniejsze w całym "projekcie" było zdobycie odpowiednich części. Gablotka była zasilana z baterii które kręcili się razem z nią. Chcąc to zasilić kablem, z nieruchomej podstawy musiałem się naszukac odpowiedniej części. Coś jak przy zwijaczu kabla do odkurzacza, czy część podstawy czajnika bezprzewodowego. Tak aby ruch obrotowy nie skręcal kabli i nie było przerw w zasilaniu. Znalazlem części na alie i fajny mały