Wpis z mikrobloga

4 409 - 1 = 4 408

Tytuł: Imię wiatru
Autor: Patrick Rothfuss
Gatunek: fantastyka
Stron: 876.
Cykl: Kroniki królobójcy (tom pierwszy z - póki co - trzech)

★★★★★★★

Bardzo ciekawa sprawa, ale zostawiająca niedosyt. Trafiłem w jakimś zbiorze opowiadanie "Droga do Levinshir" w którym główny bohater jest postacią, której od dawna szukałem w fantastyce - herosem ostatecznym, legendą, niepokoanym geniuszem we wszystkim czego się tknie, a do tego klimat zwiastował coś lekko cięższego i mroczniejszego niż zazwyczaj. Na moje nieszczęście okazuje się, że "Imię Wiatru" jest ledwie wstępem do - podobno - konkretniejszych przygód. Zamiast opowieści o heroicznych wyczynach dostajemy historię smutnego dzieciństwa protagonisty i jego perypetie na magicznym uniwersytecie - całość kończy się podwójną zapowiedzią nagłego zwrotu akcji i jednak chce się wiedzieć co będzie dalej. Sięgnę na pewno, bo widzę ogromny potencjał do wykorzystania jeśli chodzi o świat przedstawiony i masę pomysłów, które autor ledwie nakreślił.

#bookchallenge [19/24] #bookmeter
Pobierz ryhu - 4 409 - 1 = 4 408 

Tytuł: Imię wiatru
Autor: Patrick Rothfuss
Gatunek: fa...
źródło: comment_xeYGYmRij0Tc5cMxxuU67mKRabVPbCtK.jpg
  • 9
@ryhu: Kvothe już w pierwszym tomie dał do zrozumienia jak to z tym jego byciem uberczłowiekiem było. Ten szepnie, tamten dopowie, w pieśni coś dodadzą i masz :P Taki oszukista.
Co nie zmienia faktu, że czekam na trzecią część, ale doczekać się nie mogę.
@ryhu: Ale, mimo wszystko opowiastka na tyle przyjemna że chętnie odświeżę razem ze Strachem Mędrca jak już pojawi się nowy tom. Tylko Rothfuss się nie spieszy. 5 lat z okładem minęło wydania Strachu Mędrca.