Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: Po co korzystać z bowera i dokładać sobie kolejną cegiełkę do budowy aplikacji? Im mniej zależności tym lepiej, dlatego osobiście wolę wszystko ściągać przez npm.
@kuskoman: u mnie w phalconie mam po prostu sewis od assetów, gdzie dodaję sobie w kolekcjach js/css, łączę je sobie i mogę też od razu w nim minifikować - ale nie robię tego bo wolę pagespeeda od tego :P równie dobrze nie musisz nic robić z plikami jak nie jest ich 20 i sobie po prostu zainstalować pagespeed od googla:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/module/ - łączenie plików, minifikacja, kompresja zdjęć, webp na webkita i
@Jurigag: a jak to jest na phalconie z językami kompilowanymi do js albo css? są jakieś specjalne moduły do tego, żebym mógł pisać właśnie sass i coffiescript, a poza tym niczym się nie przejmować, bo backend zrobi za mnie resztę?
szczerze mówiąc coraz bardziej mi się podoba to co się dzieje z php, z chęcią bym się przesniósł, ale po prostu nie cierpię składni tego języka
@qwelukasz:

czemu nie bower?

npm jest wiekszy i imho bardziej uniwersalny

jak przenieść pliki z /nodemodules/fontawesome/fonts do /public/fonts ?

stawiasz sobie gulpa, definiujesz taski i odpalasz sobie task ktory ci pokopiuje, transpiluje itp. assety do odpowiednich katalogow w public.
@qwelukasz: w nowych projektach staram się używać webpacka do tych zadań, ale jeśli projekt jest malutki to nie boje się prostych rozwiązań jak np. link symboliczny zwłaszcza jeśli chce tylko "przenieść" pliki do public nic z nimi nie robiąc ;)
@kuskoman: no to w phalconie akurat musisz mieć js albo css - aby ci kompilowało sassa dodajesz sobie odpowiedni filter i tyle, (pewnie railsy robią to out-of-box może, nie wiem), zapewne są nawet jakieś gotowe klasy do php które robią za kompilacje tego i dodanie czegoś takiedo do phalcona to będzie chwila