Wpis z mikrobloga

@armatoramator: doszły mnie nawet słuchy, że w UK dostaniesz taniej IP niż flagowca z androidem.
Swoją drogą, skoro raptem około 42% pensji stanowi urządzenie premium, to mają nieźle nagwizdane żeby robić takie WOOW przy premierze. No nieźle.
@perezque: u nich to jest kozacki gadżet - po prostu fajny. U nas to w wielu przypadkach symbol statusu, dobro luksusowe - ekskluzywne. Urodziła się z tego pseudoreligia i gigahejt, bo dla ludzi to już nie jest po prostu telefon tylko wrota do innego wymiaru.
@Elav: bo u nich sprzedaje się więcej telefonów i dystrybutorzy mogą obniżyć cenę ponieważ marża brutto przekroczy wartość kosztów dzięki czemu uzyskają dodatni efekt ekonomiczny?
@Elav: inaczej. Koszt utrzymania sklepu to 1000 zł. Czekolady kupujesz za 1.00PLN/sztukę.

Pytanie 1: jeżeli sprzedasz 500 czekolad to jaką cenę za sztukę musisz dać żeby na tym zarobić? (Polska)
Pytanie 2: jeżeli sprzedasz 1000 sztuk to jaką cenę za sztukę musisz dać żeby na tym zarobić? (Niemcy)

Iphony kupujesz za USD. Jakie są zależności kursów walut USD/EUR, USD/GBP, USD/PLN?

Jaki jest VAT w UK na telefony?
@armatoramator: zaraz, zaraz, mówimy tutaj o cenie dystrybucji, a dystrybutora nie obchodzi ile sprzedawcę kosztuje utrzymanie sklepu.

Chyba nie chcesz mi wmówić, że gdyby telefon nie był tańszy to by go nie kupiło więcej osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby cena była niższa jestem przekonany, że sprzedaż by to zrekompensowała.
@Elav: dystrybucja swoją drogą ale stawki cła i vatu grają swoją rolę. Ci którzy modlą się do Matki Boskiej Vatowskiej kiedy biorą telefonu od majfrendow wiedzą o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Cła z US są wysokie.
Znaczącą kwestią jest kurs i zarobki średniej klasy. Wartość złotówki jest nędzna do USD i stąd ta rozbieżność. Gdybyśmy mieli "płacić tak jak Inni" te 600 zł to sorry
@armatoramator: tylko pytanie, czy te słuchawki będą "produktem klasy premium" z innego powodu niż takiego, że mają logo Apple. Z ceną telefonu mogę się zgodzić, nie są astronomicznie wysokie w USA i to są przyzwoite telefony.