Wpis z mikrobloga

@picasssss1:Cześć mirki, mam problem ze swoją wozidupą. Audi a4 b5, benzyna 1.8 po nocy ewentualnie kilkugodzinnym staniu ma problem z odpalaniem. Jesli jest chłodno to jest jeszcze gorzej, odpalam ją dodając gazu i jak zacznie pracować ro jest ok. Silnik rwie przy mocniejszym dodawaniu gazu. Problemem miała byc cewka zapłonowa, ale mechanik wykluczył tą wersję. Powiedział że to przepływomierz, ktoś z was miał podobne problemy? #motoryzacja #samochody
  • 10
@picasssss1: po nocy a po kilku godzinnym staniu - roznica w temperaturze otoczenia przy rozruchu. W ciagu dnia po postoju tez problem ? Zaworek zwrotny na pompie paliwa ? Sproboj przed rozruchem 3-4 razy podciagnac kluczyk na zaplon zeby pompa podbila ale bez odpalenia silnika. Dopiero za 4-5 dociagnil do konca i sproboj odpalic
@szaremyszki: hmm właśnie problem jest z odpalaniem kiedy jest dosyć ciepło i chłodno. Jeśli jest ciepło to nie ma większych problemów, po postoju podobnie. Rano kiedy jest chłodniej i ogólnie jest zimno silnik tak jakby się dławił. Dodając gazu przy odpalaniu, odpala ale przerywa i dopiero po mniej wiecej minucie pracuje normalnie (trzymam go na obrotach 2k) inaczej gasnie. Przeplywomierz to druga diagnoza, z elektryką wszystko ok. Przerywanie silnika podczas jazdy
@picasssss1: a skad sie problem wzial ? jaka jest jego geneza? tak z dnia na dzien bez powodu ? Jak jezdzisz tym autem ? na lajcie sobie drawujesz karem po stricie czy czasem dasz mu w palnik ? Czy odpalanie ma zwiazek z temperatura ( to juz prawie mamy potwierdzone ) czy ... z poziomem paliwa w baku ? Wlej mu full.

Sa 3 potencjalne punkty .

1/ od elektryki komputer
Kupiłem auto miesiąc temu. Poinformowano mnie o problemie z odpalaniem i "kaszleniem" podczas jazdy. Mechanik stwierdzil ze świece są ok, cewka ok więc to wina przepływomierza. W komputerze wykasował błedy które z niego wyskakiwały. Wacha nie ma wpływu. Samochód zaczyna kaszlec przy gwałtowniejszym dodawaniu gazu i zmianie biegów kiedy jest chłodno. Odpalam go dodajac gazu bo inaczej się dławi i gaśnie, tylko jak jest chłodno to muszę go tzymać dłużej na gazie