Wpis z mikrobloga

Prof. Szwagrzyk: Spodziewamy się odnaleźć szczątki gen. „Nila”

Jest to pewne założenie badawcze wynikające z naszej wiedzy oraz efekt dotychczas prowadzonych działań. Jeżeli pewna, bardzo ważna sekwencja pochówków, którą udokumentowaliśmy w poprzednich latach – ludzi straconych i pogrzebanych w grudniu 1952 roku i w styczniu 1953 – nie została zaburzona, i ta chronologia trwała dalej, to możemy powiedzieć, że jesteśmy maksymalnie 5 metrów od miejsca, w którym spodziewamy się znaleźć szczątki gen. Fieldorfa.

Wierzę, że pułkownik Pilecki został pogrzebany w Kwaterze „Ł”, w miejscu, które jeszcze dziś jest dla nas tajemnicą, ale są to warszawskie Powązki. Myślę, że w okolicach czerwca przyszłego roku, kiedy zakończymy ostatni etap prac na „Łączce”, będziemy mogli tak naprawdę powiedzieć, ilu bohaterów udało się nam odnaleźć. Ja jestem dobrej myśli. Mam takie wewnętrzne przekonanie, że podobnie jak generał Fieldorf, pułkownik Pilecki został pogrzebany w Kwaterze „Ł”.

Więcej: http://www.wykop.pl/link/3349835/prof-szwagrzyk-spodziewamy-sie-odnalezc-szczatki-gen-nila/

#polska #4konserwy #patriotyzm #zolnierzewykleci #historia #mirkoreklama