Wpis z mikrobloga

146337 - 76 - 74 = 146187

Już dawno nic nie dodawałem, ale odkąd sprawiłem sobie rower na miasto i właściwie wszędzie jeżdżę rowerem, to już zupełnie wyleczyłem z się używania tych trackerów.

W ogóle ostatnio zacząłem się zastanawiać nad specyfikacją mojego przyszłego #rower i na podstawie doświadczeń, chciałbym, żeby to była szosa typu endurance:
- full carbon - musi tłumić dobrze drgania,
- hamulce tarczowe,
- grupa Shimano 105 lub odpowiednik SRAM,
- korba kompaktowa 50/34,
- sztywna oś na obu kołach,
- opony 700x28,
- waga ok. 8 kg
Taka specyfikacja mi się marzy :)

W tym tygodniu to już 150km!
#rowerowyrownik #ruszwarszawa
  • 10
no to raczej stal lub tytan (;


@fixie: pewnie tak, ale wybierając między tym, co oferuje większość producentów, to włókno węglowe sprawdza się lepiej niż aluminium.

Wagowo to Canyon, ale może być za drogo. Pewnie z wagi będę musiał zejść o jakiś kilogram, czyli potrzebuję około 10 tys. na np. Fuji Gran Fondo 2.5 Disc czy Giant Defy Advanced 2 HD. To tylko na razie jakieś dalekie plany. Pewnie na
@fixie: tylko, że ja mam jeszcze tego przełaja Fuji Cross 1.5, który jeździ i ma się dobrze. Do niego mogę wrzucić dowolną oponę (chociaż obecnie mam założone koła szosowe z oponami 700x25...), czy nawet bagażnik, więc wolałbym wrócić do szosy. Tylko do takiej możliwie wygodnej. Chociaż to wszystko jest jeszcze sprawą otwartą.