Wpis z mikrobloga

Czytam właśnie o #docker #vagrant Zainstalowałem dockera, działala to jako tako lokalnie. Problem zaczyna sie z deploymentem. Mam jeden serwer dedykowany z centOS i panelem zarządzania WHM/cPanel a drugi to linuxpl. Pierwsze pytanie to czy moge sobie odpalic 2 projekty na raz i na nich dzialac? (lokalnie) Drugi problem to załóżmy że na tym dedykowanym odpale dockera i deployment będzie bezproblemowy - a jak rozwiązać temat z zarządzaniem serwerem (cos jak whm. restart apache, podglad na phpmyadmina, ustawienia php GUI)? Wiem że moge z konsoli ale chodzi o pracodawce. Ostatnie pytanie - czy jest możliwy depolyment bez dockera, albo jakieś inne rozwiazanie ktore będe stosowac np do linuxpl?
  • 1
@lukasilestam: chyba mylisz pojęcia. Docker i Vagrant mogą działać całkiem osobno. Możesz np stworzyć sobie środowisko w Vagrancie i później uruchamiać je lokalnie lub zdalnie na jakimś serwerze. W vagrancie możesz sobie ogarnąć wstawianie konfiguracji, ale jest to pracochłonne bo jak nie skorzystasz z jakiegoś ansibla, to musiabłyś to ogarnać skryptami bashowymi.

Dockerem za to robisz sobie kontenery i dzielisz na nie swoja aplikację (np kontener z apache, drugi z mysql,