Wpis z mikrobloga

@dr_Acula:
Ciężka sprawa. Nie ma dobrej odpowiedzi tnz. każdy wybór jest dobry, tanio na pewno nie będzie, może być tylko bardziej drogo. Mam pół domu z pustaków poro-term, drugie pół z bloczków komórkowych. Po ociepleniu z zewnątrz i wytynkowaniu nie widać różnicy ;o). A tak na poważnie bloczki łatwiej precyzyjnie dociąć (mniej odpadu) i łączy się je na klej. Pustaki łączysz na zaprawie. więc dochodzi betoniarka plus osoba do obsługi tegoż
@nico112 ile czasu zaoszczędzisz 2 góra 3 dni. U mnie więźbe robiliśmy w 5 ludzi 4dni (pow. dachu 300m2) liczę ze gotową więźbe da sie złożyć w 1-2dni w zależności od skomplikowana dachu. No chyba że mówimy o więźbie ytong.
@dr_Acula tak, czy 24 beton komórkowy i 15 styropianu średniego, czy może 12 dobrego, sprawdzisz sobie ceny, porównasz ile wychodzi za m2 ściany i jakie będą miały wyniki cieplne
@kiper9002 styropian chyba na pewno minimum 15, dlatego że chcę rolety dać natynkowe i schować je w styropianie.
A ściany na pewno 24, jeszcze rozważam opcję z gotowych elementów z keramzytu ale to nic pewnego.
Pewnie skończy się na ytongu :)
@kiper9002:
Generalnie potrzebuję powierzchni użytkowej dla siebie i rodziny około 100-110m2 i dodatkowo 15 m2 na biuro i pokój gościnny.
I teraz pytanie co wyjdzie taniej: budować wszystko po parterze czy te dodatkowe 15m2 wygospodarować z poddasza użytkowego?
Pytanie czy zamykając całkowicie dół sufitami i tak potrzebuję jakiegoś stropu czy wtedy jakoś inaczej to się rozwiązuje?
Dzięki z góry za pomoc.
@dr_Acula im masz więcej powierzchni na parterze tym będziesz miał większy dach a to też generuje koszty. Jest dużo projektów domów o małej powierzchni z poddaszem użytkowym. Przy domach parterowych możesz nie wylewać stropu betonowego i zrobić dach i strop w oparciu o gotowe wiązary na których zrobisz od dołu podwieszany sufit a na strychu zrobisz deskowanie i tyle. Ale jak to kosztowo wyjdzie to nie mam pojęcia gdyż z tego typu