Wpis z mikrobloga

Ej, mirusie, mam problem z bezpośrednim połączeniem dwóch lapków za pomocą RJ-45, więc tak podłączyłem dwa lapki za pomocą tego kabla, na 1 jest utworzona grupa robocza, na drugim nie, drugi ma się dołączać do tej grupy, wykrywa ją, bo proponuje mi przyłączenie do tej grupy ( widzi nazwę użytkownika 1 laptopa ) i każe wpisać hasło, więc wklepuje te hasło i czekam .... czekam .... czekam ... i w końcu dostaje komunikat SYSTEM WINDOWS JUŻ NIE WYKRYWA GRUPY DOMOWEJ W TEJ SIECI. ABY UTWORZYĆ GRUPĘ DOMOWĄ, KLIKNIJ PRZYCISK OK, A NASTĘPNIE OTWÓRZ OPCJĘ GRUPA DOMOWA W PANELU STEROWANIA.

:C I tak za każdym razem ...

O co chodzi ?

#siec #pomocy #lan #rj45 #informatyka #polaczenie #hakujo #problem
  • 12
@LubieDlugoSpac: jesli taki co dołączają do routuerów to pewnie masz prosty, trza podejść do sklepu komputerowego i poprosić żeby zrobili Ci krosowany.. ja miałem problem z kupnem fabrycznie skrosowanego (saturny i inne media markty odpadły na początku)
@OdZeraDoMilionera: @zwirooo: Cholera wie, nie mogę rozróżnić, końcówki zalepione czerwonym plastikiem :I Może sprawdzę w internetach co to oni za kable dodają ... heh, ale jak patrzę na tym drugim laptopie, na tym, który ma być podłączony do grupy roboczej widnieje opis sieci jako prywatna, typ dostepu : internet a grupa domowa : do sprzężenia ... czy gdyby to był zły kabel to nie powinien on czasem nie być w
@zwirooo: Mam akurat dwa takie same kable, chciałem podłączyć oba laptoki ze sobą, aby przesłać kilka wieeelkich plików, gdy to robię bezprzewodowo za pomocą routka w sieci lokalnej to mam żenująco niski transfer, więc chciałem podłączyć je bezpośrednio ... a gdyby tak podłączyć je oba za pomocą tych kabli do routka, to uzyskam podobny transfer jak gdybym je podłączył bezpośrednio do siebie ?
@LubieDlugoSpac: pracując z muliroomem w nce różne cuda widziałem i do dzisiaj nie mogę pojąć czemu zamiana miedzianych drucików pomaga. ale tak jest. do routerów dodają kable proste bo mało kto łączy bezpośrednio komputer z komputerem, zawsze idzie to przez jakiś router albo switch (wtedy prosty może być) - jak masz jeszcze jeden kabel to spróbuj w taki sposób.