Wpis z mikrobloga

@kubica941: pomijając poziom zawodówek, akurat fryzjerka damska to jest dobry biznes. Mam znajomą, która jest fryzjerką od dobrych 10 lat, szybko wyrobiła sobie renomę, niby klepie te fryzury na jakichś zajebistych farbach i innych kosmetykach za dziesiątki/setki złotych, pracuje 10h dziennie, często na dwa fotele bo jak jednej klientce włosy się farbują to drugiej może coś też już robić. Średnio jedna baba siedzi na fotelu 2 - 2.5h więc wychodzi średnio
@kostniczka: akurat ta moja znajoma ma bardzo wygórowane ceny, pewnie też dlatego, że z jej usług korzystają głównie bogate kobiety na stanowiskach typu lekarz, prokurator, sędzia czy bizneswoman. Z drugiej strony jak się zastanowić to i moja fryzjerka też mało nie zarabia. Jedną głowę robi w 10-15 minut, średnio 4 klientów na godzinę, za 2 dychy każdy, przez 8h dziennie 6 dni w tygodniu bo tak ma otwarte wychodzi jak w
Jedną głowę robi w 10-15 minut, średnio 4 klientów na godzinę, za 2 dychy każdy, przez 8h dziennie 6 dni w tygodniu bo tak ma otwarte wychodzi jak w mordę strzelił około 15 kafli.


@Stragan: tak, musi do tego wynająć lokal, zapłacić za wodę, kosmetyki, nożyczki (jeżeli ma ciąć szybko i efektywnie to kosztują one od #!$%@?), do tego jestem pewien, że nie ma obłożenia 100% i często przychodzą klienci przez
@kubica941: kolegi brat założył zakład fryzjerski zaraz po takiej szkole, to patrząc na ilość czasu który musiał włożyć w naukę do pracy to nawet nie ma porównania do branż które się wykonuje po studiach (może oprócz informatykii, ale to pewnie taki chwilowy ewenement). Jeżeli ktoś chce zarobić przyzwoite pieniądze, dość szybko, nie wkładając dużo wysiłku to akurat fryzjerstwo jest dobrą opcją
@damian_co_dalej akurat moja fryzjerka lokal ma swój w centrum miasta. Kosmetyki jakie ma to guma, odżywka, żel i właściwie na tym się kończy. Nożyczki maszynki i suszarki fakt jednorazowy koszt może nawet ponad 10000 zł który zwraca ci się w miesiąc ale otwarcie każdego biznesu kosztuje więc to nic strasznego. Klientów od długiego czasu przyjmuje również na zapisy. Dzwoniąc dzisiaj jest miejsce na za dwa dni więc o oblozenie bym się nie
akurat moja fryzjerka lokal ma swój w centrum miasta.


@Stragan: to ile kosztuje wynajęcie lokalu w centrum, 4000? Jednorazowy koszt? Przecież te narzędzia się tępią, trzeba o nie dbać, nic nie jest wieczne :P
@stan-tookie-1: trzeba się szkolić, tak samo jak informatyk, byle kto nie dostaje od razu magicznych 15k na miesiąc
@damian_co_dalej swój czyli wlasnosciowy czego jeszcze nie rozumiesz? Myślisz że nożyczki za 5 czy 8 tysięcy złotych stępią się w ciągu 2 lat? Myślę że nie bo przynajmniej tyle jest na nie rękojmi. Zarabiajac 15 kafli miesięcznie kupienie nożyczek za 5 tysięcy raz na 2 lata a założę się że w ciągu 2 lat się nie stępią chyba nie jest problemem co? Co próbujesz weprzeć? To że pracuje 6 dni w tygodniu