Wpis z mikrobloga

Zacznę od tego, że piszę anonimowo, bo obawiam się przyszłego mszczenia się i wypominania z których znani są wykopowicze. Wpis będzie mocno polityczny.

Jestem prawakiem jak tylko się da - od lat wiernie popieram Korwina i nawet poniekąd działam w kolejnych strukturach przez niego tworzonych. Teraz muszę jednak się sprzeciwić konsensusowi panującemu wśród wykopowej prawicy i poniekąd do nich zaapelować. Wzywam was koledzy do przeciwstawieniu się aktualnej władzy, nawet jeśli oznaczałoby to stanięcie ramię w ramię z KODem i innymi lewicowymi organizacjami. Nie mogę znieść, że większość z was tak ochoczo popiera rząd który jest jawnym zaprzeczeniem liberalizmu - nie wiem jak mogliście tak łatwo dać się zmanipulować. Nie rozumiem jak możecie popierać łamanie konstytucji i praw obywatelskich, które w tak wielu krajach np. wielbionych przez wielu z was Stanach Zjednoczonych stanowią właśnie gwarant liberalnego kraju.

Dlatego wołam was, abyście przestali szukać wrogów wśród "lewaków" i.e. KODu, PO czy Nowoczesnej, a raczej stanęli przeciw prawdziwemu wrogowi wolności - PiSowi. Sam widząc bierność Korwina (na którego mimo wszystko dalej zamierzam głosować) postanowiłem przyłączyć się do protestów organizowanych przez KOD i Razem - bo wiem, że jeśli ten naród się nie zjednoczy i nie sprzeciwi tej postkomunistycznej władzy, to możemy pożegnać się nawet z resztki wolności, które mamy. Na zakończenie przypomnę popularny wiersz Martina Niemöllera:

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


#4konserwy #korwin #neuropa #dobrazmiana #oswiadczenie #apel
Pobierz a.....y - Zacznę od tego, że piszę anonimowo, bo obawiam się przyszłego mszczenia się...
źródło: comment_CrTOMKTr4HkzDVG0gGZSoNzEK7KTXgJJ.jpg
  • 11
@MrocznyBrokul: Chodzi mi o to, że wszyscy prawicowcy na wykopie marnują czas i siły ciągle atakując wroga, który nie ma żadnej władzy, żadnego wpływu na ich życie - bo co im może zrobić Razem czy Nowoczesna? W międzyczasie PiS wprowadza kolejne ustawy i regulacje niszczące polską gospodarkę, rynek i wolności obywatelskie - jednak na to jakoś nikt nie zwraca uwagi. Nie pojmuję jak inni prawicowcy tutaj mogli tak dać się zmanipulować.
@MrocznyBrokul: Chętnie przyłączę się do prawicowych protestów przeciwko temu postkomunistycznemu rządowi - proszę wskaż mi takie. Jak pisałem we wpisie - cała partia Korwin jest bierna i nic nie robi, jakby była w stanie jakiegoś permanentnego snu. Jeśli ty wolisz siedzieć na wykopie i obrażać innych - nawet tych ze swojej strony barykady to proszę bardzo - ja wolę czynne działanie.

BTW Dlatego właśnie piszę anonimowo - byłem pewien, że zaraz