Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #consolemasterrace #cokupic #konsole

No elo witam. Zastanawiam się, czy kupić sobie konsolę, czy dobrego PC, podłączyć do TV i grać na padach. Wiem że komp mocniejszy itp itd więc nie o to tu chodzi. Jedno rzecz mnie nurtuje. Jak wygląda sytuacja ze split screenem i kanapowym multiplayerem w grach na pc? Bo głównie chciałbym kupić sprzęt aby grać we dwóch, jakieś kampanie czy coś, a nawet i we trzech w jakieś śmieszne gierki. Oczywiście, każdy by grał na padzie (co nie w każdych grach jest chyba możliwe?)
  • 7
@MrG2k: Robiąc szybkie rozeznanie, też myślę że konsola będzie lepsza. No ale wolałem się zapytać
@liqui6: Ale patrząc tylko na kanapowy multiplayer, pc mocno odstaje i konsola wygrywa bez gadania? W sumie sam jestem bardziej za konsolą, ale jednak wolałbym jeszcze poznać parę opinii
@Keczupp: zależy do jakich tytułów, ostatnimi czasy przechodzące trochę gorsze czasy bijatyki to idealne rozwiązanie dla konsol, większość gier sportowych i "ekskluziwy" robione z myślą o wsparciu dedykowanych gadżetów do danej konsoli to tak, kanapowe multi konsola to idealny wybór
@liqui6: Tak czułem. W sumie duszą jestem konsolowcem, kanapowy klimat nie do podrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że nowego Soul Calibura szybko wydadzą (òóˇ)
@Keczupp: zależy w co chcesz grać, na PC też jest niemało gier ze split screenem/multiplayer na jednym ekranie (w tym różne indie których nie ma na konsolach, np. Speedrunners na Steamie). Jeżeli nie masz preferencji co do konkretnych tytułów to trudno powiedzieć.
Oczywiście, każdy by grał na padzie (co nie w każdych grach jest chyba możliwe?)


Teraz zauważyłem ten kawałek. Znaczna większość nowych gier obsługuje grę na padzie (oczywiście tylko w grach, w których to ma sens - nikt nie będzie robił obsługi pada w Starcrafcie) i raczej nie ma gier, które wyszły też na konsole i nie obsługują pada na PC.