Wpis z mikrobloga

Potrzebuję telefonu dla starszej osoby (ale względnie ogarniającej - obecnie ma lumię 920 z biedowsphonem).
Mam 900zł, brać jakiegoś androida dla biedaków? Zaznaczam, że zależy mi na łatwej obsłudze i bezawaryjności, nie będziemy rootować ani wgrywać nowych romów co tydzien xD A może lepiej poszukać używanego iphone'a? Sam mam 5s, jestem względnie zadowolony - może lepiej będzie pójść tą samą drogą?

#bojowkaandroid #bojowkaios #android #ios
  • 11
Ja dla rodziców drugi raz biorę Windowsa. Najpierw lumie630 i 925, a teraz oboje mają Microsoft 650. Bez internetu dobrze bateria trzyma. Szybko się ładuje, stabilne bez miliarda ustawień. Spersonalizowany system pod to co im tylko potrzebne no i całkiem nie brzydkie. Chyba, że potrzebują do użytku prisma, insta, snapchata to Zmień na Android ;)
@w_polsce_jak_w_lesie: Bierz jakiś telefon z dużym ekranem, powiedzmy 5,5". Jeżeli to dla starszej osoby, ustaw rozmiar czcionki na duży i czytelny. Jeżeli osoba jest przyzwyczajona do systemu Windows Phone - dograj launcher z kafelkami. Dużo łatwiej jest w nie trafić niż w małe ikony, są bardzo czytelne. Pamiętaj, że w przypadku starszych osób siła przyzwyczajenia do pewnych rozwiązań jest spora.
@w_polsce_jak_w_lesie: Łatwiejsze będzie to, do czego senior jest przyzwyczajony :) Przerabiałem wdrożenie telefonów komórkowych, PC, laptopa, internetu u osób 70+ i gwałtowne zmiany wyglądu kluczowych funkcji zawsze były problematyczne (przykład: aktualizacja do Windows 10 i inny wygląd menu start).
Osobiście brałbym Androida, ponieważ senior to nie jest typ power-usera, łatwo dostosujesz go pod przyzwyczajenia, oszczędzisz sobie tysiąca i jednego telefonów z pytaniem "a jak to zrobić" :)
@w_polsce_jak_w_lesie: Są babcie przeglądające nadal telegazetę, są i takie co pocinają rekreacyjnie w BF4. Nikt z mirko nie zna Twojej babci lepiej niż Ty, mogę Ci tylko doradzić na podstawie moich wcześniejszych doświadczeń.

Android nie jest łatwiejszy, jest bardziej elastyczny. Kupując iPhone skazujesz użytkownika na ikony, niekoniecznie dużych rozmiarów. Co, jeżeli babcia stwierdzi, że jednak kafelki pasowały jej bardziej? W przypadku Androida zmieniasz launcher i po sprawie.
@w_polsce_jak_w_lesie: A drugie pytanie to trochę taki cpt. obvious. Sprzęt Apple zawsze gniótł wszelkie Androidy pod względem stabilności i płynności działania. Myślę, że dla seniora to parametr pomijalny. Ten typ użytkownika nie przywiązuje dużej uwagi jak działa sprzęt. Ma po prostu działać ;)