Wpis z mikrobloga

Mam dwa problemy z #xiaomi #redmi3 #miui:

1. W aplikacji Messenger od #facebook jak ktoś napisze, to w powiadomieniach wyskakuje mi jedynie "Dymki czatu są aktywne". Ale nie pokazuje mi wiadomości ani kto napisał, a jak kliknę w to, to nie dzieje się nic (tylko panel powiadomień się zamyka). Muszę otwierać Messengera z pulpitu. Nie ma też tych "dymków", kółek, które można przeciągać po pulpicie (a przynajmniej tak w Samsungu miałem), mimo że mam włączone "dymki czatu" w ustawieniach Messengera.

2. Jak pobieram pliki to pojawia się "Nie można pobrać pliku" lub coś podobnego. Za pomocą aplikacji Facebooka pokazuje się komunikat i nie udaje się pobrać. W Chrome niby się pobiera, ale nie zapisuje (chociaż nieraz się zapisało, nie wiem od czego to zależy). Myślę, że to problem z uprawnieniami aplikacji do zapisu.
- Bo też nie mogłem zainstalować certyfikatu, bo mam problem z uprawnieniami. Pokazuje się komunikat "nie można zainstalować certyfikatu, ponieważ nie można odczytać pliku certyfikatu". Podobno da się to rozwiązać w ten sposób, ale nie mam roota.
Tylko nawet jakbym zrobił roota, to nie wiem jak nadać uprawnienia aplikacji.
  • 5
Odnośnie 2, prawie znalazłem rozwiązanie: http://en.miui.com/thread-138604-1-1.html

Step 1 : Install software which allows you to choose the program in which file can be opened. ( I have used ES file explorer)
Step 2 : goto the file and open with Chrome
Step 3 : put the password for the certificate and enjoy :)

Ale w Chrome nadal się nie dało. Ale dało się w systemowej przeglądarce.

Czyli:

Krok 1. Instalacja ES file