Wpis z mikrobloga

Szanowni, mam problem i jest nim mój #kot a raczej kotka - Bochen. jest po sterylizacji, zdrowa, zadziorna i kochana, ale sika poza kuwetą ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie non stop, tylko jak np zostawię poduszkę na krześle, jakieś ubranie spadnie z suszarki to od razu zasikane. jak nie przykryję łóżka kocem to sika w pościel. czy ktoś miał taki problem ze swoim zwierzakiem? bo koty raczej nie znają takich emocji jak zazdrość lub gniew ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomijając to jest naprawdę uroczym zwierzakiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pokazkota #zwierzeta #pomocy #zlybochen
nimithril - Szanowni, mam problem i jest nim mój #kot a raczej kotka - Bochen. jest p...

źródło: comment_4hUGaX3QGmZ8ivYA0lK8a7aCWJwxhSqk.jpg

Pobierz
  • 31
@nimithril: koty znają zazdrość i gniew nie wiem czy odczuwają to w taki sposób jak ludzie (wątpię) ale ich zachowanie przejawia takie emocje a wiem coś o tym bo mam 5 kotów ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. czyść kuwetę systematycznie
2. zmień żwirek na inny (polecam pellet z np. Bricomana - ekonomicznie i zdrowo)
3. wyjmij drzwiczki z kuwety jeżeli posiada - może się ich bać
4.
@prisk: kuweta sprzątana codziennie, żwirek zmieniałam już z 10 razy, dwie kuwety nic nie podziałały, drzwiczki wyjęte czy nie - też bez różnicy dla niej. na początku się złościłam, potem doczytałam, że na spokojnie trzeba. też nic nie pomogło. na gorącym uczynku jak ją łapiemy to sobie nic z tego nie robi - purrpurr, kocham was człowieki - i się łasi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
to nic innego jak znaczenie terenu dominacja w twoim środowisku.


@EpicElion: U wysterylizowanej kotki?;)

@nimithril: Nie jest chora przypadkiem? Koty czasem sikają poza kuwetą jeśli ta kojarzy im się z bólem.
@Lilitu: @prisk: właśnie obie kotki mają super kontakty, razem śpią, razem jedzą, bawią się, myją się wzajemnie i wzajemnie spuszczają sobie regularny wpiernicz ( ͡° ͜ʖ ͡°) przygarnęliśmy je jak wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania i specjalnie była misja, żeby oba wnieść do domu w tym samym momencie, żeby żadna nie czuła się pierwsza na tym terenie.
@nimithril: Jeśli tylko Cię na to stać zasięgnij porady behawiorysty. Może być multum przyczyn dlaczego kotka tak reaguje. Spróbuj zastanowić się czy coś się u was zmieniło dokładnie w momencie, gdy zaczęła (koty zdecydowanie nie lubią zmian). Jeśli nie zdecydujesz się na behawiorystę zacznij intensywnie przeszukiwać internet, szczególnie poczytaj sobie porady behawiorystów właśnie i znajdź podobne przypadki. Ach i jeszcze jedno: metoda karania zaproponowana przez EpicElion jest głupotą i może tylko
@trzpiotka: dzięki :) długo myśleliśmy co może jej nie pasować, co się zmieniło i nic nam do głowy nie wpadło. zaczęła sikać na początku sierpnia jak przywiozłam do domu sprzęt geomorfologiczny do wierceń. osikała cały i od tamtej pory sika wszędzie (mimo, że sprzętu dawno już nie ma).
ukaraliśmy ją raz, ale potem było mi tak przykro, że już więcej tego nie zrobiłam i od tamtej pory szukamy przyczyny. behawiorysta brzmi