Wpis z mikrobloga

4 125 - 1 = 4 124

Tytuł: Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915
Autor: Marcin Tomkiel
Gatunek: Historyczna, reportaż?
★★★★★★★★

Książka o I wojnie światowej na Podlasiu i terenach mu bliskich (głównie 1914-1915 rok).
Uważam, że autor odwalił kawał dobrej roboty pisząc tę książkę, wykorzystał wiele niepublikowanych jeszcze źródeł, nawiązał do gospodarki i przemysłu na Podlasiu na początku XX w., opisał podlaskich uchodźców wywożonych daleko w Rosję. Człowiek uświadamia sobie, jak mało zostało odkryte na temat tej wojny; wiele dokumentów zostało spalonych lub zniszczonych w inny sposób, a i ludzi pamiętających te czasy ze świecą szukać.
Jako że jestem z Podlasia, fajnie jest poczytać o tym, co się wtedy działo, szczególnie, że nie mam już nikogo bliskiego, który mógłby mi coś na ten temat opowiedzieć.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
martusiek - 4 125 - 1 = 4 124

Tytuł: Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915
Autor: Ma...

źródło: comment_KNKQTbjfAccuFfLEEItqVMSJCh9RltEP.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Jako że jestem z Podlasia, fajnie jest poczytać o tym, co się wtedy działo, szczególnie, że nie mam już nikogo bliskiego, który mógłby mi coś na ten temat opowiedzieć.


@martusiek: Ta wojna zaczęła się 102 lata temu, żeby coś pamiętać trzeba mieć tak z 10 lat. 112 lat? Chyba nawet nie ma tak długowiecznej osoby w Polsce...
  • Odpowiedz