Wpis z mikrobloga

@xerxes931:

kiedyś ktoś zemulował 32-bitowy procesor na atmedze i uruchomił linuxa, da się, ale po co.

Widziałem - jakiś Rosjanin chyba. Tamto nie miało praktycznego wykorzystania(bootowanie chyba 8 godzin), a tutaj mamy działający, prawie w pełni funkcjonalny(brak dźwięku) emulator konsoli. Jak to ESP32 jak wreszcie zostanie wpuszczone do masowej produkcji, będzie pojawiać się wszędzie - idealne np. do paneli sterujących oświetleniem, dodatkowo pokazujących powiedzmy odczyty z termometrów, i prognozę pogody na
@QBA__: może i tak będzie, chociaż ja swoje doświadczenia z ESP8266 (nie 32, o tym tylko słyszałem) mam mocno średnie, jako moduł WiFi po UART średnio się nadaje bo czasy reakcji są niedeterministyczne i trzeba ciągle nasłuchiwać transmisji, Lua zaś niby jest łatwa do pisania i dobrze się nadaje do pisania prostych projektów ale czasem się wysypuje, zaś o programowaniu w natywnym C nie słyszałem nigdy.
@xerxes931: o ESP32 mało wiem, miało być w produkcji seryjnej już chyba kilka miesięcy temu. Wiem że próbki rozsyłali wybrańcom- kilku mirków ma.
Co do programowania w C to na ESP8266 pisałem w C, ale tylko miganie diodą, i odpalałem czyjś projekt z webserwerem też pisany w C. Jest normalnie toolchain do tego. Ten port emulatora NES też jest pisany w C - dałem link go gita ze źródłami
@RicoElectrico: w przypadku komunikacji przez UART z użyciem AT Commands czasem dostawałem np odpowiedź np AT OK albo AT ERROR natychmiastowo, a czasem po dłuższym mieleniu, co wymaga nasłuchiwania RX na przerwaniu i analizy przychodzących danych, co przy słabszych prockach jest trochę bez sensu. Albo czasami w ogóle pojawiał się inny komunikat albo moduł się resetował lub wieszał bez większego problemu.
@RicoElectrico: no czasem dostawałem AT OK po pół minuty od zainicjowania połączenia z daną siecią, a czasem wgl wywalało reset. Ale po przerzuceniu się na NodeMCU (zarówno DK o takiej nazwie jak i firmware) to jest o wiele stabilniej, i mogę obsługiwać to WiFi "wewnętrznie" bez konieczności używania zewnętrznego procka. Chociaż najlepiej byłoby móc zaprogramować to w natywnym C, ponieważ NodeMCU to tak na dobrą sprawę interpreter Lua.
@xerxes931: Ciekawe. Może jakiś stary firmware. Rozumiem że OK dostajesz w momencie przydzielenia IP przez DHCP? Nie jest to idealny protokół i jakiś niuans w parametrach może powodować takie hece. Czasem Windows i mobilne systemy też mają problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)