Wpis z mikrobloga

#ksiazka #pisarstwo #literatura
Witajcie chciałbym napisać książkę. Mam na swoim koncie już pewne amatorskie wypociny, których bym za nic nie upublicznił, ale które dają mi wizję tego jaki to czasochłonny proces oraz jakie mam braki. Sklecę czasem jakiś splot rymów które odważnie nazwę wierszem bo na poezję się nie odwarze. Temat jaki chciałbym opisać, miałby charakter luźnej ale i skomplikowanej narracji na temat faktów z mojego życia na przestrzeni ostatnich lat zawierać by miał też doświadczenia jakie zdobyłem w swoim życiu zawodowym i prywatnym, opleciony własnymi przemyśleniami. Nie jestem pewny czy chciałbym aby przybrało to formę autobiografii ale też nie mam nic przeciwko chociaż może lepiej jakiś rodzaj dziennika. Spisanymi tak słowami chciałbym się podzielić ze polską publicznością, na zasadzie dodatkowego punktu widzenia na temat o którym będę pisał ale też chciałbym to zapisać dla siebie ku zapamiętaniu wszystkiego co już powoli ucieka z pamięci. Mam jednak pewien problem, nie mam żadnego profesjonalnego warsztatu na swoim koncie, ba jestem tzw ścisłowcem, od mat-fizyu w średniej do AGieHu. Nie odbyłem nigdy nawet amatorskiego szkolenia z takiego zakresu. **Tu pojawia się moja prośba odnośnie udzielenia mi pomocy lub informacji na temat. Gdzie zdobyć taki warsztat niezbędny do napisania książki. Od czego zacząć? Czy może macie jakieś źródło w necie w tym temacie lub znacie kogoś w realu do kogo mógłbym się zwrócić. Być może ktoś z Was stał kiedyś przed podobną decyzją, ba może jest tu jakiś Mirek (lub Mirabelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)- - ku moim preferencjom) co by się wiedzą podzielił/a i mi pomętorował/a.

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
  • 5
No tak! :) Jak pisałem za pierwszym razem gdy brakło mi prądu w lapku, a teraz zapomniałem dopisać chyba - jestem też #!$%@? dyslektykiem, na szczęście w dobie elektroniki to nie stanowi istotnego problemu. No może po za komunikacją miedzy mną, a uszczypliwymi @nimithril: ^^