Wpis z mikrobloga

No i stalo sie to o czym niektorzy tu mowili, kobiety zostaly wykorzystane. Gdy feministki organizowaly czarny protest wmawialy kobietom ze chodzi o walke o ich zdrowie i zycie. Staraly sie przekonac ze w tej kwestii wybory sa dwa, albo z nami albo z PiSem. Po wczorajszym wyznaniu pewnej celebrytki wyszlo ze tym ruchom od poczatku chodzi o totalna legalizacje aborcji, cos na co conajmniej spora czesc kobiet popierajaca czarny protest swojej zgody nie wyrazala. #4konserwy #polityka #neuropa
  • 13
@Cuntenti: po wczorajszym wyznaniu wyszło, że ludzie przypisują całej grupie zachowanie i poglądy jednej osoby. ona nie reprezentuje wszystkich kobiet, które brały udział w Czarnym Proteście. ruchy feministyczne też nie mają Natalii Przybysz za autorytet, a Natalia Przybysz nie wypowiadała się w imieniu każdej przedstawicielki tego ruchu. IMHO słabo wyszło, strzał w stopę i beznadziejna argumentacja, a prawda jest taka, że chodzi pewnie i tak o pieniądz i promocję nowej płyty,
Wiec gdzie tu #!$%@? logiki?


@Cuntenti:

prafrazując, czemu nie należy przypisywać całemu ruchowi intencji jednej osoby:

No i stalo sie to o czym niektorzy tu mowili, dzieci zostaly wykorzystane. Gdy księża organizowaly lekcje religii wmawiali ludziom ze chodzi o walke o ich zbawienie i zycie pozagrobowe. Starali sie przekonac ze w tej kwestii wybory sa dwa, albo z nami albo z Szatanem. Po wczorajszym wypływie filmiku pewnego księdza wyszlo ze tym
@SScherzo: bo go feministki organizowaly? Zeby nie bylo uwazam ze proba zaostrzenia przeoisow aborcyjnych jest zla a kobiety maja pelne prawo sie sprzeciwiac. Od poczatku jednak pisalem ze czarny protest nie jest najlepszym sposobem wlasnie z powodu organizatorow ktorzy beda pozniej traktowali go jako pozywke pod swoje poglady i dlugo czekac nie musialem.
@SScherzo: ale takim czyms mozna wylgac sie ze wszystkiego. Jesli identyfikujesz sie z jakas partia czy organizacja a ta organizacja tez przedstawia Ciebie jako swoja twarz to logiczne ze mowisz w ich imieniu. Jak Borys Budka sie do czegos odnosi to odnosi sie jako czlonek PO, jak Macierewicz cos palnie to mowi to jako glos PiSu i tak dalej. Zreszta opinia Pani Przybysz nie spotkala sie z zadna reakcja ruchow feministycznych
@Cuntenti: oczywiście. ale to nie znaczy, że uczestnicy Czarnego Protestu to popierają. ja mam liberalne podejście i byłam na proteście, a uważam, że Przybysz powinna zachować to dla siebie, bo robi zły PR tej całej sprawie i zwyczajnie wszystko popsuła dla swoich własnych korzyści w związku z wydaniem nowej płyty. to mnie wkurza, ale nie sam fakt tego, że to zrobiła, bo mnie to nie obchodzi. obchodzi mnie natomiast to, że