Wpis z mikrobloga

Aborcja moze byc dostepna na zyczenie, byle nie refundowana. Zasadniczo jestem jej przeciwniczka ale akceptuje fakt, ze kazdy ma inna moralnosc, kazdy inaczej definiuje osobe. Po co tylko zaslaniac sie jakas wyzsza idea, zamiast powiedziec wprost chce miec prawo do wygodnego zycia, prawo do popelniania bledow i nie ponoszenia konsekwencji, prawo do nie wychowywania kolejnego dziecka. Po co mowic, ze co jezeli antykoncepcja zawiedzie? Jezeli chcemy aborcji na zyczenie mowmy jak jest, usune bo nie chce niszczyc swojego poukladanego zycia, tylko tyle.
Slabe jest tez zaguszanie wlasnego sumienia mowiac o zlepku komorek, ktory z czlowiekiem nie ma nic wspolnego. Radze przestudiowac okres prenatalny plodu i dowiedziec sie w jak szybkim tepie sie on rozwija i co zdazyl wyksztaucic w pierwszym trymescie, czyli okresie w ktorym mozemy dokonac spontanicznej aborcji a co w drugim trymescie gdy mowimy o aborcji z jakiegos wyzszego powodu, chociaz niektorzy chcieli by pewnie wolnej aborcji do 24 tygodnia bo przeciez to plod, nie przezyje bez nosiciela. O dziwo tydzien pozniej jest juz dzieckiem nie kfaligikujacym sie do aborcji.
Jestem za pelnym prawem wyboru ale bez tej calej sciemy, ze plod jest mniej rozwiniety od bakteri, ze kobiety chca aborcji z wyzszych pobodek. Aborcja jest ucieczka od odpowiedzialnosci, zawsze jest wyborem kobiety, mezczyznie na taka ucieczke niestety spoleczenstwo nie chce pozwolic. Niegdys bylam sceptyczna lecz teraz jestem za wolna aborcja dla obu plci. Niech kazdy po rowno ma prawo byc egoista. #aborcja #czarnyprotest
  • 2
@pannazuzanna: Kobieta z ciąża pozamaciczna tez jest wygodnicka i egoistycznIe nastawiona jak lekarz abortuje jej dziecko zagnieżdżone w jajowodzie, które potem spowoduje pęknięcie i krwotok do otrxewnej?
Rodzice którzy nie chcą rodzic dziecka z mikrocefalia czy anacefalia to tez egoiści?
A zgwalcona kobieta to pieprzona egoistka bo nie chce być inkubatorem dla dziecka jakiegoś zwyrola, tak?

Niby jesteś za aborcja na życzenie, ale wartościujesz ludzi. Świat nie jest czarno biały, a
@Rupertciak: Chyba pisalam o aborcji na zyczenie, o to teraz jest przeciez walka. Sytuacje jakie opisujesz nie sa pojsciem na latwizne a czesto jedynym rozsadnym wyjsciem, trudnym wyborem. Ja mowie o kobietach ktore krzycza o wolnosci, rownosci i aborcji na zyczenie. I chce zeby mialy do tego prawo, tak samo jak mezczyzni powinni miec prawo do swoistej aborcji alimentacyjnej. Czyli odciecia sie calkowicie od plodu do 12 tygodnia trwania ciazy. Dokladnie