Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co jest nie tak z tym dyskiem? Nowy komputer, dysk był już raz wymieniany bo w ogóle nie działał przy pierwszym uruchomieniu (sterownik walnięty), a po wymianie takie coś... Dzieje się to przy uruchomieniu solidworksa i czasami przy normalnej pracy, dosłownie komputer staje i nic nie idzie zrobić przez moment bo nic nie czyta z dysku.
#informatyka #ssd #komputery
Pobierz rob3rt90 - Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co jest nie tak z tym dyskiem? Nowy kompu...
źródło: comment_JwybqSGnYvnJehHpx9oXsWlqmlDCM6TJ.jpg
  • 8
@rob3rt90: Sprawdź jakimś benchmarkiem do dysków jakie wartości pokazuje (HDTune na przykład).
Wiem, że z Windows 8 i 8.1 były cuda ze 100% zużyciem dysku.

No i doczytałem, że na 10 też się tak zdarza. link, link forum MS

Jak coś to daj znać jak rezultaty, bo na 10 nie spotkałem się z takim problemem.
@rob3rt90: Sprawdź te metody co są w linkach które dałem wcześniej.

Dzieje się to przy uruchomieniu solidworksa i czasami przy normalnej pracy


Typowy objaw dla problemów z usługami. Dodatkowo pościągaj najnowsze stery ze strony producenta płyty. Jeszcze czasem aktualizacja BIOSu potrafi pomóc (na pewno nie zaszkodzi).
@Czang: bios i płyta były aktualne po instalacji windowsa, z płyty nic się nie chciało zainstalować nawet. Ze strony tylko jakieś utility, żadnych sterowników :/ Jutro sprawdzę czy coś te artykuły coś pomogą, i dam znać.
@Czang zatrzymałem te usługi i raczej losowych skoków już nie ma, ale jak uruchamiam solida to 100%... Podejrzewam usługę od licencji, która uruchamia się jakby z 20 razy (fnplicensingservice). Nie wiem co z tym teraz zrobic bo przy wyłączeniu usługi nie potwierdza licencji, jakiś zgrzyt jest z tą usluga, tylko nie wiem czy firewall czy jeszcze coś innego. Skontaktuje sie z przedstawicielem i coś może samemu jeszcze poszukam.