Wpis z mikrobloga

Murki pomocy! Pytanko do znawców. Posiadam ipoda shuffle 2 gen. służy mi przede wszystkim jako muzyczny przekaźnik motywacji na ciężkich treningach z żelastwem (tak siłownia). Ze względu na swoje rozmiary, jakość wykonania i przede niezawodny klips sprawia, że jest on niezastąpiony. Telefon czy inne większe urządzenia nie wchodzą w grę, dlatego tak mi na nim zależy.

Po podłączeniu do komputera, itunes normalnie go wykrywa. Mam możliwość zrzucania muzyki, tylko jest jedno ale... Mianowicie jest jakiś problem z ładowaniem tyle, że nie wiem jakiej natury. Kontrolka na urządzeniu początkowo świeci się na zmiane z gaśnięciem tylko, że trwa to jakieś 5-10 sekund po czym całkowicie zanika. W komputerze wyskakuje komunikat, że wystąpił błąd z tym dyskiem. Przeskanuj i napraw dysk teraz... Zdarza się, że jakimś cudem ipod naładuje się i kontrolka ciągle mruga (oznaka ładowania). Nie wiem od czego to zależy. Czy to może być wina niekompatybilności ładowarki z USB 3.0? Przyznam, że sprzęt jest dosyć leciwy. Ładowanie przez gniazdko odpada wtedy w ogóle się nie świeci i z tego co pamięam było tak zawsze...

Jakieś pomysły?

#sprzetaudio #audio #apple #ipod #problem #elektronika #elektrotechnika ##!$%@?
  • 5
@Qbakoz: oh, Wait, nie wiem skąd myślałem ze to nano a nie shuffle (6gen nano ma klips). Um, w sumie tam sie mogło zebrać troche syfu typu pyłki itp, koledze w iPhonie 6 przestały działać słuchawki cause of syf a ja musze lightning czyścić co 6 miesięcy przez czarne spodnie (każde tak pylą mi :/)
@Atariauke: Wiem o co chodzi, tyle, że słuchawki działają normalnie. Jutro przeczyszczę sprężonym powietrzem i lekko przemyję izopropanolem bo mam akurat :) W 6gen już jest normalne złącze dokujące?