Wpis z mikrobloga

@loczyn koszta materiałów są niskie bo z całej trumny nie wychodzi Ci metr kwadratowy tarcicy. To kwestia po jakiej cenie kupisz tarcice do tego klej chemolan. Szpachlowanie gdzieś koło 200xl za wszystko wchodzi reszta robocizna
@tomaszk-poz ogólnie to ja widzę to tak. Pracuje wykorzystuje cała swoja wiedzę żeby było to piękne. naprawdę jest przy tym roboty. A PÓŹNIEJ TO IDZIE WSZYSTKO DO PIACHU


@Pawciosl: Nie patrz tak na to. Twoja praca jest ważna. To prawda, że zmarłemu wszystko jedno, ale dobrze zrobiona trumna jest ważna dla bliskich. Jest zresztą ważnym elementem pogrzebu/mszy/czuwania i innych rytuałów. Miej świadomość, że to co robisz jest potrzebne, przez kogoś doceniane
@Pawciosl: mozna u was kupic trumne zeby bylo taniej? czy wszystko musi isc przez zaklad jak chce kogos chowac?


@Ruswelt: Pytanie tylko jak cię zakład pogrzebowy potraktuje z własną trumną. W dużym mieście, gdzie jest ich kilka, to pewnie mniejszy problem, bo większa konkurencja, ale równie dobrze mogą ci zawyżyć ceny za inne pozycje tak, żeby i tak co najmniej zasiłek pogrzebowy się cały rozszedł, bo taki jest ich "biznesplan".
@FrasierCrane jak nie my im sprzedamy Ti inny sprzeda taniej a zakłady pogrzebowe chciałby by najlepiej za darmo


@Pawciosl: Chodziło mi o sytuację, że klient (rodzina) sam sobie kupuje trumnę (żeby taniej) i przychodzi z nią do zakładu pogrzebowego. Po prostu myślę, że Janusze pochówku krzywo by patrzyły na taką osobę i zawołały jakąś kasę ekstra, bo im przebitk na trumnie kupionej od was odapada.
Aaa o to chodzi nie skumalem. Nie jestem pewny w tym momencie ale wątpię bo na fakturach ze zmarłego jest pokazane co jak ile kosztuje nawet granie na trąbce jest.. Po za tym to tez kwestia tego czy zp nie prowadzi Janusz biznesu