Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #bmw Hejo, planuje sprzedać swoje BMW więc pomyślałem, że zanim wystawie na OLX to może tutaj ktoś będzie zainteresowany, bo stan jest na prawdę dobry.

Tak po krótce - to moje czwarte BMW, tego e39 kupiłem po obejrzeniu ponad 10 szt. więc sami wiecie jak ciężko jest znaleźć zadbany model. Kupiłem go 1,5 roku temu od prywatnego gościa pod Opolem i od tamtej pory zrobiłem nim ok 60 000km.

E39 520i 150KM 1999r
Instalacja LPG BRC - wymienione niedawno filtry i zrobione mapy - spalanie obecnie wg komputera 11,6 - czyli jakieś 13 gazu - trasa miasto 50/50
Olej wymieniany regularnie - oczywiście 5W40

Co było przeze mnie zrobione:
-regeneracja przekładni kierowniczej (były typowe luzy jak to w BMW - większość modeli na rynku już tego wymaga), przy okazji zrobiony komplet przedniego zawieszenia włącznie z amortyzatorami, łożyskami amortyzatorów, sworznie, tuleje - KOMPLET ponad 2000zł
-nowe przednie hamulce - tarcze i klocki
-nowa pompa wspomagania
-nowa pompa wody + koło pasowe i pasek
-opony letnie Yokohama Bluearth - wysoki model, ok 5,5 bieżnika na chwile obecną
-uszczelka miski olejowej

Wady:
-szwankuje mechanizm opuszczania prawej szyby - chyba silnik powoli nawala
-coś nie śmiga w klamce klapy bagażnika - można otworzyć bagażnik przyciskiem wewnątrz auta lub z pilota - może to jeszcze ogarnę do czasu sprzedaży
- lekkie otarcie na błotniku z przodu - już z tym kupiłem i oczywiście "to sie zrobi"

Ogólnie śmiga pięknie jak to E39, jeździ jak po sznurku, na zbieżności wychodzi, że auto jest proste fabrycznie. Przed zakupem sprawdzane czujnikiem, malowany był kawałek maski i błotnik z przodu oraz jedne drzwi - brak szpachli i nie było dużego dzwona.

Przebieg - obecnie jak dobrze pamiętam ok 255 000. Przegląd do sierpnia.

Sprzedaje ponieważ od 15-go będę miał auto służbowe bez limitu kilometrów więc autko można obejrzeć bliżej połowy listopada.

Wyposażenie:
Skóra
Podgrzewane fotele
Radio BMW Business CD
4x szyby
elektryczne lusterka
wspomaganie / abs / kontrola trakcji
4x airbag
rękaw na narty

Cena 12900 do negocjacji na miejscu. Foty w komentarzach :)
  • 44
na zbieżności wychodzi, że auto jest proste fabrycznie


@nokio:

Co to oznacza, że jest proste fabrycznie ?

Ładne BMW Mireczku, jak cię nie ciśnie ze sprzedażą to goń januszy, w końcu się trafi klient, który doceni stan auta, ale to może potrwać
@Kejran: Nie ma opcji, może się trafić, nie mówie nie ale jak oglądałem poniżej 10k to były mocno #!$%@?, praktycznie cały wał do zdjęcia, zawieszenia mostu, wydechy, 4k na start żeby to jeździło w ogole.

@kyloe: dzięki :) to znaczy, że po pomiarach auto jest proste wg fabrycznych parametrów, BMW ma dość precyzyjne zawieszenie i często po dzwonach są lekko krzywe co wychodzi na pomiarach

@gromwell: Wszystko zależy od