Wpis z mikrobloga

Im więcej patrzę jak PIS uprawia rozszalały socjal za nieswoje pieniądze tym bardziej skłaniam się ku poglądom Korwina :( Szykuję się kolejny wspaniały projekt dofinansowywania wybranych grup społecznych na koszt reszty podatników.

http://www.wykop.pl/link/3429389/4-tysiace-za-donoszenie-wadliwej-ciazy-do-sejmu-wplynal-rzadowy-projekt/

#polityka #500plus #socjal #bekazpisu
  • 40
@xSQr: Akurat to nie jest socjał, tylko polityka prodemograficzna.
Pytanie czy państwo stojące przed katastrofą demograficzną powinno uprawiać taką politykę.

Nawet Korwin dopuszcza takie wyjątki jak zadłużanie się państwa w czasie wojny.
@xSQr: W taki że ludzie zarabiający te 2500 na rękę (których jest większość), nie boją się robić dzieci, bo wiedzą że państwo będzie ich wspierać nie tylko kiedy urodzi się zdrowe, ale także szczególnie kiedy będzie chore.
@xxvv: A od kiedy to w Polsce są zarobki jak w krajach zachodnich? I ty piszesz coś o inwalidach xD

PS. Polska jest na "aż" 212 miejscu we współczynniku dzietności, więc twój argument jest upośledzonym inwalidą po 3 zawałach.
@erbo: W krajach zachodnich nawet teraz na socjal przeznacza się większy % zarobków porównując z Polską, także nie widzę sensu w powielaniu ich błędów. W przypadku normalnych osób, 500+ albo te marne 4 tysiące mają minimalny wpływ na decyzję o posiadaniu dziecka.
@xxvv: Serio jesteś tak ograniczony że mam ci to rozrysować?

Najniższy współczynnik dzietności mają..
205 Serbia 1,42 2014
206 Węgry 1,42 2014
207 Grecja 1,41 2014
209 Słowacja 1,39 2014
211 Łotwa 1,35 2014
212 Polska 1,33 2014
213 Słowenia 1,32 2014
214 Rumunia 1,30 2014
215 Ukraina 1,30 2014
217 Litwa 1,29 2014

Serio nie widzisz co łączy te państwa?
Serio nie widzisz że państwach zachodnich ten współczynnik jest wyższy
@erbo: Sam sobie przeczysz a zarazem odpowiadasz na pytanie - dzietność w Polsce jest niska bo jesteśmy krajem biednym. Nie wynika to z braku programów wspierających demografię. Btw. przed wyborami pis twierdził że 500+ to program wspierający demografię, teraz przedstawia go jako program wspierający rodziny. Nie są tacy głupi na jakich wyglądają, wiedzą że 500+ będzie mieć marginalny wpływ na demografię.
Sam sobie przeczysz a zarazem odpowiadasz na pytanie - dzietność w Polsce jest niska bo jesteśmy krajem biednym. Nie wynika to z braku programów wspierających demografię.


@xxvv: Czyli twoim zdaniem programy wspierające demografię wspierają ją dobrym słowem czy duchowo? xD
Wcale w nich nie ma czegoś takiego jak pieniądze? Co nie? xDDD

Btw. przed wyborami pis twierdził że 500+ to program wspierający demografię, teraz przedstawia go jako program wspierający rodziny.


@
@erbo: Chciałem zachować pewną kulturę mojej wypowiedzi, ale widzę że z prostakiem który mnie obraża i do którego nie dochodzą żadne argumenty się nie da.
Myślisz ułomie że jak rzucisz ludowi 500 złotych za zrobienie dziecka + 4000 za urodzenie niepełnosprawnego to nagle ten wskaźnik podskoczy do wartości 2-3? Jesteś w takim razie po prostu głupi i naiwny, te pieniądze służą TYLKO I WYŁĄCZNIE kupowaniu głosów na wyborach. Większość z nich
Powiedz mi jeszcze głąbie skąd rząd wytrzaśnie 20+mld extra rocznie na twoje programy.


@xxvv: Z podatków głąbie? Bo ten program to jest de facto zwrot podatku? xD
Myślisz ułomie że jak rzucisz ludowi 500 złotych za zrobienie dziecka + 4000 za urodzenie niepełnosprawnego to nagle ten wskaźnik podskoczy do wartości 2-3?


@xxvv: A gdzie ja głąbie napisałem że tak podskoczy? Typowy chochoł.
Większość z nich jest przeznaczana na dodatkową pustą konsumpcję, a nie rodzenie dzieci.


@xxvv: Bo dzieci głąbie żywią się powietrzem i wodą z deszczu, co nie? xD
Wspieranie dzietności a wspieranie rodziny to dwie różne rzeczy, szkoda mi czasu żeby ci to tłumaczyć.


@xxvv: Oczywiście że ci szkoda czasu, bo tego pajacu nie wytłumaczysz, bo to to samo.
Co do lepszych rozwiązań to jest jedno prostsze, może dać efekt taki sam jak 500+ (czyli niewielki) - ale ono nie da wielu głosów na wyborach. Jest to ulga podatkowa.


@xxvv: Przecież 500+ jest właśnie głąbie ulgą podatkową. Ulgą dla niektórych także od podatku VAT, której nie da się łatwiej wprowadzić.
@erbo: Buhahaha to zdecyduj się, 500+ jest ulgą podatkową czy świadczeniem socjalnym? Twój mózg może nie ogarniać, ale wbrew pozorom to bardzo istotna różnica prymitywie.

Podążając dalej twoją logiką, skoro 500+ to zwrot podatku to po co najpierw ten podatek zabierać, hę? Żeby ładnie brzmiało to w mediach i słupki poparcia się zgadzały?:)

Skoro wskaźnik nie podskoczy to po co rozdawać?

Rodzice są od wyżywienia dzieci a nie państwo, skoro dwie