Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.
Mam problem ze swoją siecią LAN. Zacznijmy od tego, że mam router gigabitowy na dole + switch 10/100 na górze. Problem pojawia się gdy podłącze stacjonarny komputer po kablu do switcha. Karta sieciowa pracuje wtedy w trybie 10 Mbps Full Duplex, a nie 100 jak powinna. Po zmianie ręcznej na 100Mbps na karcie w ogóle pokazuje jakby był kabel odłączony choć nieraz załapie po którejś próbie przestawienia. Jak z tego samego gniazda i tym samym kablem podepnę laptopa- on od razu łapie 100Mbps. Nie wiem czy ta sieciówka jest jakaś super czuła na nawet jakieś drobne problemy czy po prostu jest z dupy (choć to nowa płyta główna) :-)., albo ten switch coś szwankuje, choć na reszcie sprzętu LAN śmiga elegancko.
Ps: Karta sieciowa to Intel Ethernet Connection 1219-V, a płyta Asus Maximus VIII hero
#komputery #pcmasterrace #sieci #siecikomputerowe
Pobierz ChristianStalker - Siema Mirki.
Mam problem ze swoją siecią LAN. Zacznijmy od tego, ...
źródło: comment_w9cJ11zQEbxkillzhQ4DsUnNqsGTnvu8.jpg
  • 27
1. Disable my connection.
2. Remove all cables from router.
3. Reinstall network driver.
4. Restart router (without cables).
5. Put cables back into the router.
6. Turn on network on the PC with 100 mbps Full duplex.
@brokenik: A przeczytałeś, że na tym samym kablu tylko, że na innym sprzęcie działa w porządku i zawsze łapie 100 Mbps?
@KrulWykopu: Próbowałem to już wcześniej, zadziałało na chwile, po restarcie komputera wszystko wróciło od nowa :-)
@qba3: Kabel zarabiany samemu + drugi koniec gniazdo ethernet + sprawdzanie testerem. Długość kabla od switcha do gniazda około 10 m. Gigabit odpada od razu bo switch 10/100 Tp-link Tl-SF1005D i problem
@qba3: on nie chce spiąć tego na gigabita tylko na setkę a spina mu się na dychę.
@Patryk: do 100m spokojnie po skrętce spina się na stówę:)
@ChristianStalker: ja bym na nowo zacisnął rj/gniazdka w ścianie, jak nie to prawdopodobnie coś z kartą/sterownikami
@ChristianStalker: Przeczytalem. Ale nie dalej jak wczoraj miałem u klienta taki sam myk. Kupił jakiś sznurek nie kabel i na jednych kartach działało ok - a na drugich nie. Poza tym w niektórych kartach Intela były problemy z gniazdem RJ45 które miało źle wyprofilowane wypusty we wtyczce. Ja bym się dokładnie przyjrzał czy druciki na pewno dobrze wchodzą w gniazdo i czy piny we wtyczce są równej długości a nie mają
@kube: Jutro chyba tak zrobię, zacisnę od nowa kable, ale wcześniej podepnę inny switch na próbę.
Tak jak mówisz, po skrętce spokojnie do 100 m powinno iść 100 Mbps. Sterowniki zreinstalowalem, później zaktualizowałem i nie pomogło :)