Wpis z mikrobloga

Nowa propozycja ministerstwa finansów na akcyzy sprowadzanych samochodów.
Od razu zdradzę, jest jeszcze gorzej.
Jak ktoś ma jakieś wymarzone auto z "dużym" silnikiem i chciał je sobie sprowadzić to proponuje zagęszczać ruchy. Mimo, iż na razie jest propozycja - to jak widać idzie to w coraz gorszym kierunku.
#motoryzacja #samochody
no i trochę #polityka
Pobierz FeNtastiC - Nowa propozycja ministerstwa finansów na akcyzy sprowadzanych samochodów....
źródło: comment_34tqfOjmLx8LE0nIWB0NPm7jCOOCE8Dt.jpg
  • 17
@plumkajacy_kalafior:
Trupów?
Większość terenówek na offroad to jeepy, nissany z silnikami ponad 4l z przed 2000 roku.
Poza tym sporo takich jeździ na LPG po drogach, są dalej bezpieczne, niezawodne i co ciekawe na poziomi normy euro 5.

Kolejna sprawa co z takimi mercedesami jak zachar kupił 560 sec. Będziemy jak za komuny je oglądać na obrazkach, bo nikt tego nie sprowadzi. Tzn. może inaczej, będzie na czeskich blachach. Tylko czy
@paqfaq: Te stawki to chyba jakiś żart, mam nadzieje że ci co mają rozmyślać nad tym czy to wprowadzić chociaż raz pomyślą, za bmw7 5.0l czy jakiegoś w124/w126 560k no sorry ale takich jaj to nawet w polskich komediach nie ma.
Nawet za auta 1998-2003 typu vectry, bmw 3-5, audi a4b5 akcyza wysokości 12k za 2.0 benzyne to jest dramat, za tyle to idzie kupić w zajebistym stanie auto a wykładać
@jaqqu7: Gorzej jak sociale się skończą, a nie zaraz przecież już brakuje tych 500+, a ciągłymi podatkami sprawiają ze ludzie #!$%@?ą z tego kołchozu szybciej niż 10lat temu, mam nadzieje że to w ciągu tych 3-4 lat całkiem #!$%@? i ludzie wyjdą na ulice.
@jaqqu7: @Wiecznystulej:
cały budżet Morawieckiego opiera się na bardzo pozytywnych założeniach. jak w 2017 gospodarka spowolni to śmiało można spodziewać się podwyżki podatków. pytanie czy zrobią vat27+ i wmówią ludowi, że to przez - żydów, niemców, ruskich, ue, francuzów, #!$%@? - czy będą wprowadzali większe obciążenia w poszczególnych sektorach - żeby lud się nie zorientował, że im podatki wzrosły.

nie wiem co oni chcą tą akcyzą osiągnąć. chyba chcą rzeczywiście
@FeNtastiC: Właściwie to już ciężko się nie zorientować, że z portfela kasa ucieka z każdym miesiącem coraz szybciej. Masło np. okropnie podrożało w ostatnim czasie.