Wpis z mikrobloga

#f1

Wracając jeszcze do wydarzeń z GP Brazylii. Według mnie Red Bull miał szansę wygrać ten wyścig gdyby nie ta felerna próba z interami. Dla niektórych to oczywiste, ale wiele osób twierdzi, że forma Verstappena wynikała z faktu, że jechał na świeżych oponach. Wg mnie istnieją solidne argumenty przeciw:

1. Verstappen był szybki od samego początku wyścigu, objechał Vettela i Rosberga(!), z czego ten drugi ściga się autem o dwie klasy lepszym od Red Bulla. I Verstappen nie miał wtedy świeższych opon na tamtym etapie wyścigu.

2. Na torze było dużo wody i wg nie deszczówki nie zużywały się tak bardzo. Nie było sytuacji przesychającego toru a na mokrym torze przeciążenia, tarcie itp są o wiele wiele niższe, dlatego dopóki na torze jest woda, degradacja full wetów jest bardzo niska.

3. Ricardo również miał świeże deszczówki a nie miał takiego tempa jak Verstappen. Gdyby to był ktoś inny to ok, ale to nie jest jakiś pierwszy frajer z łapanki tylko Ricardo, jeden z czołowych kierówców w stawce, w dodatku jechał tym samym bolidem.

Moim zdaniem Verstappen objechałby Rosberga i Hamiltona gdyby nie ryzykowali z interami. Myślę że w tym przypadku wygrał talent, możliwe że RB zaryzykował i Verstappen miał ustawienia bolidu na mokry tor, może Verstappen miał jakiś swój patent na przejechanie pewnych sekcji toru szybciej niż inni, a prawdopodobnie kombinacja tych 3 czynników :)
  • 3
Rosberga(!), z czego ten drugi ściga się autem o dwie klasy lepszym od Red Bulla.


@larvaexotech: Rosberg miał inny cel na ten wyścig niż walka z Verstappenem.

Ricardo również miał świeże deszczówki a nie miał takiego tempa jak Verstappen. Gdyby to był ktoś inny to ok, ale to nie jest jakiś pierwszy frajer z łapanki tylko Ricardo, jeden z czołowych kierówców w stawce, w dodatku jechał tym samym bolidem.


Ricciardo skarżył